ΦΟΡΟΥΜ - ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΠΑΡΩΝ

Εδω μπαίνουν οι επίσημες ανακοινώσεις μόνο από τους διαχειριστές, διαβάζουμε τους κανόνες λειτουργίας και ρωτάμε το Help Desk του Forum

ΦΟΡΟΥΜ - ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΠΑΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό iggy14 » 16 Μαρ 2018, 11:26

Πριν 12 χρονια ξεκινησε αν δεν κανω λαθος η προσπαθεια καποιων να αποκτησουν οι ΟΠΑΔΟΙ (γιατι οπαδοι ειμαστε και όχι φιλαθλοι) του Εθνικου φωνη μεσω διαδικτυου, χωρις απαραιτητα να ανηκουν σε συνδεσμους , ερασιτεχνη η στην ΠΑΕ
Αυτή την προσπαθεια που την ξεκινησε μια χουφτα ανθρωπων , με τον καιρο την στηριξαν κι αλλοι και μετα οι φορουμιστες εγιναν/γιναμε παρα πολλοι
Κουβεντα για τον Εθνικο , κουβεντα για άλλες ομαδες , ανταλλαγη αποψεων , διαλογος , εντασεις , εντονες αντιπαραθεσεις καποιες φορες ακραιες αλλα ΠΑΝΤΑ για το καλο του Εθνικου .
Με τον καιρο καποιους αρχικα μας χωρισε ,αλλα μετα μας ενωσε ενας κοινος εχθρος (ξερουμε ολοι ποιος) μαζι και το συνθετικο (ΑΟ ΜΑΝΗΣ) και οι τακτικες του
Γιναμε ΕΝΑ ακομα και αν διαφωνουσαμε , ξεραμε ότι ο Εθνικος ειμαστε εμεις παντα και με οποιαδηποτε διοικηση /
Αποφασισαν καποια παιδια να μην γνωριζουμε ο ενας τον αλλον μονο σαν nickname αλλα να γνωριστουμε και από κοντα.
Μπορει να ειχαμε δει ο ενας τον αλλον στο γηπεδο αλλα δεν ξεραμε ποιος ηταν ο καθενας μας.
Εγινε το πρωτο βημα
Τραπεζωμα αρχικα , σουβλακια, 5X5 κλπ και μετα διπλα διπλα ο ενας στον αλλον στην εξεδρα
Μας ενωνε (και μας ενωνει ακομα και για παντα )ΜΟΝΟ ο Εθνικος περα από ηλικιες , κοινωνικη ταξη , μορφωση , πολιτικα πιστευω κλπ
Μεσα ΚΑΙ από το φορουμ διαμορφωθηκαν φιλιες ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ !!!!!
Σε περιοδους που οι συνδεσμοι εκλειναν η υπολειτουργουσαν το φορουμ λειτουργουσε ΚΑΙ σαν συνδεσμος χωρις καν τα μελη του να εχουν απαραιτητα κοινη γραμμη.
Μεχρι και πανο στο Ελληνικο και παντου ειχε βγαλει το φορουμ
Το φορουμ εκανε κινησεις ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ .
ΚΑΛΕΣΜΑΤΑ και ΜΑΖΩΞΕΙΣ (ακομα και με sms η pm), από το πουθενα μαζευομασταν σε αγωνιστικες δραστηριοτητες των τμηματων , πιασαμε στον υπνο πολλους (βλεπε ΣΑΛΠΕΑΣ στο ματς με τον ΠΟΡΦΥΡΑ ) , παρουσια σε γενικες συνελευσεις , διαλογος καποιες φορες εντονος με εκπροσωπους της ΠΑΕ που ειχαν κανει κωδικο εδώ μεσα , διαλογος για οσα ειχαν να κανουν με τον ερασιτεχνη.

Το φορουμ ενωνε Εθνικους από ολη την Ελλαδα και το εξωτερικο.
Live αποτελεσματα της ομαδας πριν καν δημιουργηθουν τα live streaming , αναλυσεις επι αναλυσεων μετα από κάθε παιχνιδι από κάθε φορουμιστα , ομορφα η ακομψα , με προκαταληψη η όχι , ΔΙΑΒΑΖΕΣ και αν δεν ησουν σε έναν παιχνιδι με τις αναλυσεις καποιων νομιζες πως ησουν εκει .
Ειχαν συλληφθει καποια αδερφια μετα απο καποιο ματς και εκει δειξαμε οσο μπορουσε ο καθενας μας την ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ του .
ΑΓΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ , ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ….ΟΠΑΔΙΛΙΚΙ , ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΑΛΟΓΟΙ ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ , ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΚΑΦΕΝΕΙΟΥ , ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΕΣ ΦΟΡΤΙΣΕΙΣ …από όλα ειχε το φορουμ .

Μελος του φορουμ ηταν και ο Κωστας ο Κατσουλης , μεσα από το φορουμ ζησαμε την αγωνια του να δει το παιχνιδι …μεσα από το φορουμ ζησαμε τον αρχικα τον σοβαρο τραυματισμο του μεσα από το φορουμ ζησαμε την περιπετεια του στα νοσοκομεια μεσα από το φορουμ ζησαμε το τελευταιο του <<ταξιδι >> .

Μεσα απο το φορουμ αναδειχθηκαν και ηγετες τμηματων (για μενα ΗΡΩΕΣ ακομα και αν εχω διαφωνησει με καποιες λογικες τους)
Μελη του φορουμ ηταν και είναι ο Βασιλης Δερβος , ο Δημητρης Καραφαντης , ο Αντωνης Πριντεζης , ο Αλεξης Αγγελοπουλος, ο Κωστας Δεριζιωτης, ο Μανος Παγωνης ατομα δηλαδη που σε εποχες δυσκολες , ακριβως γιατι εβλεπαν την αγωνια των συνφορουμιτων βγηκαν μπροστα για να συνεχισει να υπαρχει ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ σε κάθε τμημα .
Ενας άλλος συνφορουμιστας ο Μανος δημιουργησε ένα τμημα που το τρεχει και παει περιφημα (ΠΑΓΚΡΑΤΙΟ).

Με το περασμα των χρονων και αφου ο ποδοσφαιρικος Εθνικος συνεχιζε να εχει το συνθετικο πολλοι κοψαν την μπαλλα και μαζι το φορουμ , πανω στον εκνευρισμο μελων του φορουμ ζητηθηκε να διαγραφουν και καποιοι που εμπαιναν και εγραφαν στο φορουμ εκφραζοντας τις θεσεις της διοικησης η γιατι υπηρχαν σκεψεις πως μπορει ειχαν διαυλο επικοινωνιας με την τοτε διοικηση .
Αργοτερα ηρθε και ο υποβιβασμος στα τοπικα , η απογοητευση μεγαλωσε σταματησαν να γραφουν πολλοι .
Αλλοι επειδη σταθηκαν διπλα σε φορουμιστες – ηγετες τμηματων ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ να γραφουν οποτε στο φορουμ μειναμε 10-15 να γραφουμε χωρις να εχουμε καποια θεση διοικητικη η εξωδιοικητικη.

Και φθανουμε στο σημερα :

Oταν καποιος εκτος από μελος του φορουμ , είναι ταυτοχρονα και μελος μιας διοικουσας επιτροπης η προσωπικος φιλος με καποιον υπευθυνο τμηματος , αναγκαζεται να <<δεσει>> κατά καποιο τροπο τα δαχτυλα του αναγκαζεται να μην μιλησει …ειτε γιατι δεν γινεται να μιλησει ειτε γιατι ξερει περισσοτερα ειτε για να μην χαλασει το κλιμα μεσα σε ένα τμημα.
Ο απλος οπαδος που εχει την ιδιοτητα ΜΟΝΟ του οπαδου ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ αυτό η ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ οποτε προτιμα οποιος είναι σε μια διοικηση να παραμενει σιωπηλος ειτε να περιοριζεται σε επισημες ανακοινωσεις ΚΑΙ ΜΟΝΟ !!!
Ως απλα μελη λοιπον του φορουμ οι υπολοιποι μενουμε στους κανονες λειτουργιας οπως εκφραστηκαν παρακατω από τον mfrankie to 2007 (είναι και αλλοι φυσικα)

ΚΑΝΟΝΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ
by mfrankie » 22 Feb 2007, 10:43
1) Διαχειριστές του φόρουμ είναι απλοί φίλαθλοι του Εθνικού Πειραιώς.

2) Ο σκοπός του Forum είναι η ανταλλαγή απόψεων μεταξύ των φίλων του Εθνικού Πειραιώς.

3) Οι διαχειριστές δεν φέρουν καμία ευθύνη για τα κείμενα που δημοσιεύονται στο Forum. Τα κείμενα δεν εκφράζουν απαραίτητα την επίσημη θέση κανενός συνδέσμου, ΠΑΕ ή ερασιτέχνη, εκτός και αν κάτι τέτοιο αναφέρεται ρητά. Οι απόψεις και θέσεις που αναγράφονται στο χώρο αυτό εκφράζουν αποκλειστικά και μόνο τον συντάκτη τους, ο οποίος φέρει εξ ολοκλήρου την ευθύνη για το περιεχόμενο των δημοσιεύσεών του. Αυτό ισχύει και για τους administrators, moderators.

Δυστυχως η ευτυχως το ποδοσφαιρο είναι το αλφα και το ωμεγα σε έναν συλλογο ποσο μαλλον αν το ποδοσφαιρικο τμημα καποιου συλλογου εχει την ιστορια και τον κοσμο που εχει ο Εθνικος
Το ΠΟΛΟ εχει τα πρωταθληματα και τον τιτλο του αυτοκρατορα , το μπασκετ εκανε το απιστευτο αλμα από τα τοπικα στην Α2 , το τμημα πετοσφαιρισης επισης από τα τοπικα στην Α1 αλλα το ποδοσφαιρο είναι ποδοσφαιρο και καμμια επιτυχια κανενος τμηματος δεν μπορει να απαλυνει τον πονο των φιλων του Εθνικου που εχουν από το 1998 να δουνε την ομαδα τους στην κορυφαια κατηγορια .

Η περιοδος Αγγελοπουλου στο ποδοσφαιρικο τμημα γεννησε ελπιδες , ο Αλεξης μας κρατησε ζωντανους , εβαλε ΠΟΛΥ ΧΡΗΜΑ και ΧΡΟΝΟ αλλα το κατι παραπανω δεν ηρθε ο κοσμος απογοητευτηκε εβλεπε ότι το παραπανω αλμα δεν ερχεται οποτε ΝΕΚΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ και οι 10-15 γιναμε 5-10 αντε με καποια ξεσπασματα στις χαρες που μας εδιναν τα υπολοιπα τμηματα.

Και ηρθε ο Καρυδοπουλος
Λεφτα , ένα ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟ γηπεδο , προπονητικες εγκαταστασεις, παικτες με θητεια στην Α’ ΕΘΝΙΚΗ , ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ και ελπιδες μετα από χρονια , ΠΙΝΕΖΕΣ CLUB πιο ενεργο και δυνατο από ποτε , επιστροφη στο γηπεδο του κοσμου αλλα και προσωπικοτητων (παλαιμαχοι – παραγοντες) ,εκδρομες στις επαρχιες και ξαφνικα στο φορουμ 60-70 ενεργοτατα μελη και αλλοι τοσοι μετα από χαρες που εφεραν οι νικες σε πειραικα ντερμπι και πολλοι επισκεπτες.
Νεοι λογαριασμοι , νεες σκεψεις

Εγραψα και χθες για ατομο με το οποιο εχω διαφωνησει πολλες φορες ότι επεστρεψε δυναμικα.
Ασχετα με το αν συμφωνω η όχι , ασχετα με το αν ερχεται στο γηπεδο η όχι ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ και δεν είναι λιγοτερο Εθνικος από εμενα , όπως και άλλο ατομο με το οποιο εχουμε <<σκοτωθει>> σε συνελευσεις μπορει να μιλησε ασχημα σε καποια κοντριτσα μας εδώ μεσα αλλα ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ στο γηπεδο και μπηκε στο φορουμ και καλα κανει και γραφει οποτε το αποφασισει και ας διαφωνω καθετα και οριζοντια.Τον σεβομαι όμως και θελω να γραφει.
Το λεω και ας διαφωνω με τις αποψεις τους :

ΑΦΗΣΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΝΑ ΑΝΘΙΣΟΥΝ , αφηστε ο καθενας να εκφραζεται ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ (φθανει να μην χρησιμοποιει προσβλητικες εκφρασεις).

Φιλε Νασο (μιας και εισαι και διαχειριστης ) ,
Το φορουμ είναι ΟΠΑΔΙΚΟ , δεν μπορεις οποιες και να είναι οι αποψεις καποιου να του λες ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ …είναι σαν να του λες να μην ξαναγραψεις
Δεν μπορεις να λες ψειριζουμε την μαιμου , αν δεν ψειριζαμε την μαιμου ακομα Θυμιο ακομα Νεντιδη θα ειχαμε… και νεες ηττες από Ασπροπυργους και χαμμενος χρονος ,λεφτα και στεναχωριες στις επαρχιες θα εσκαγαν στο αμεσο μελλον , αν δεν ψειριζαμε την μαιμου ακομα θα καναμε προβλεψεις και θα ελπιζαμε (ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΚΟΜΑ) σε γκελες αντιπαλων .
Αν δεν ψειριζαμε την μαιμου το φορουμ αυτό δεν θα ηταν φορουμ οπαδων αλλα το επισημο σαιτ του ποδοσφαιρικου τμηματος όπως τεινει να καταντησει η ενας νεκρο φορουμ οπου θα εγραφαν οι ιδιοι και οι ιδιοι μεχρι να βαρεθουν και αυτοι .
Αν δεν ψειριζαμε την μαιμου αυτό το σωματειο θα ειχε ακομα το συνθετικο ΑΟ ΜΑΝΗΣ (εκανε πολλα μαγικα και ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ ο Αλεξης για να φερει το τμημα στην <<μανα>> του) , αν δεν ψειριζαμε την μαιμου σε πολλα τμηματα δεν θα ειχαμε επιτυχιες , αν δεν ψειριζαμε την μαιμου ισως τελικα ο ΚΥΡΙΟΣ ΚΑΡΥΔΟΠΟΥΛΟΣ να μην αναλαμβανε το τμημα

ΑΝ δεν ψειριζουμε την μαιμου ΔΕΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΜΕ την ομαδα και τον ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗ ΤΗΣ .

Χειροκροτητες και κλακαδορους δεν θελει κανενας ποσο μαλλον ο κυριος Καρυδοπουλος
Όπως ο κυριος Καρυδοπουλος συνομιλουσε με κοσμο μετα από αγωνες απλα ως οπαδος της ομαδας ετσι και προχθες ΣΥΝΟΜΙΛΗΣΕ με κοσμο που αγωνιουσε ,ΕΠΙ ΩΡΑ, προς τιμην του χωρις μεσαζοντες .
Ο ανθρωπος και επιασε τον σφυγμο και την αγωνια του κοσμου και είναι τοσο γατος που ΒΛΕΠΕΙ τι γινεται και γι’αυτό αλλαξε και προσελαβε ΑΜΕΣΑ προπονητη.

Για να κλεισω …………
Και η γκρινια θα υπαρξει και οποιος δεν αντεχει ας μην διαβαζει φορουμ .
Συγνωμες ακουσαμε καποτε μετα το ματς με την Ολυμπιαδα και το αποτελεσμα ηταν ΤΡΑΓΙΚΟ .
Προσφατα ακουσαμε υποσχεσεις μετα το ματς με τον Ιαλυσο στον πρωτο γυρο και η συνεχεια ηταν σχεδον η ιδια ….συγνωμη διαβασαμε και χθες …Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΣΥΓΝΩΜΗ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΜΕ ΤΟΝ ΝΕΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ,ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ και αγαπητε Νασο .
Οι αισιοδοξιες και τα ουγκ και τα φατε τους σκιστε τους και τα μην γκρινιαζετε αρμοζουν μονο σε στρατους χουλιγκαν η επαγγελματιων οπαδων που ανηκουν σε μεγαλες ομαδες .
Ο ΚΥΡΙΟΣ ΚΑΡΥΔΟΠΟΥΛΟΣ δεν είναι Μαρινακης δεν είναι Σαββιδης δεν είναι Μελισσανιδης
Είναι ΑΓΝΟΣ οπαδος και φιλαθλος και δεν θελει ελεγχομενους φιλαθλους και yes sir.
Αν θες να εχεις κατι ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ οφειλεις να εισαι ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ απεναντι του και να τον προστατεψεις.
Και γω προσωπικα θα ηθελα και ο γιος του Καρυδοπουλου να συνεχισει την παραδοση και ο εγγονος που λεει ο λογος .Δεν θελω ποτε να φυγει αηδιασμενος γιατι ποτε κανεις δεν τον προστατεψε γιατι ποτε κανεις δεν του ειπε προσεχε προεδρε που βαζεις τα ωραια σου λεφτα.

Οι φορουμιστες , οι επισκεπτες του φορουμ και ο απλος οπαδος του Εθνικου βλεπει και κρινει και δεν θελει συστασεις η χαρακτηρισμους από καποιον που εχει αναλαβει αφιλοκερδως (σωστα?) το επικοινωνιακο κομματι του Εθνικου

Και εσυ εχεις πει ελευθερα την γνωμη σου στο παρελθον και εσυ εχεις γκρινιαξει και εσυ εχεις ψειρισει την μαιμου και ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ

ΥΓ- ΚΑΙ ΓΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΔΙΩΞΕΙ ΚΟΣΜΟ ΜΕ ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΜΟΥ Η ΝΑ ΕΧΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΖΗΤΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙ ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΡΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΔΩ ΝΑ ΞΑΝΑΓΡΑΦΕΙ

ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΑ- ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΚΟΙΝΟ ΣΚΟΠΟ :
ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΣΤΗΝ FOOTBALL LEAGUE
Άβαταρ μέλους
iggy14
COMANDANTE

Re: ΦΟΡΟΥΜ - ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΠΑΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό Nasos » 16 Μαρ 2018, 16:20

Πολύ ωραία φίλε Iggy.
Το αποτέλεσμα άμεσο και ορατό, θα σε διευκολύνω.

Αφού λοιπόν πιστεύεις πως η πλειονότητα των μελών του forum "εξοργίζεται" με τη δημοσίευση ειλικρινών προθέσεων (βλ. "Ανακοίνωση ποδοσφαιριστών περι συγνώμης"), όπως επίσης και με την αναφορά μιας ομάδας ως "αξιόμαχης" αλλά στο μυαλό κάποιων μεταφράζεται ως" "Μήπως μας αφήνετε κανένα παραθυράκι ότι μπορεί να χάσουμε κιόλας?", για τους λόγους αυτούς και επειδή κάποιοι χαλιούνται που ο Εθνικός πάει να αλλάξει σελίδα και νοοτροπία δηλώνω την παραίτηση μου απο Διαχειριστής / Administrator.

Καλή συνέχεια σε όλους.

Υ.Γ: (Σωστότατα!)
Site Admin

Δημοσίευσηαπό Sturm14 » 16 Μαρ 2018, 17:03

Καμιά αποχώρηση δε λειτούργησε ποτέ. Νάσο, αυτό ισχύει εδώ για σένα. Κάποιος εξέφρασε μια άποψη για τη συγγνώμη, κάνοντας κατά τη γνώμη μου δίκη προθέσεων στους παίκτες. Δικαίωμά του! Άλλος θεώρησε ότι αφήνονται παραθυράκια με τη χ ψ ανακοίνωση, επίσης δικαίωμά του.

Έχει πέσει μια καταιγίδα αποχωρήσεων/παραιτήσεων και δεν ξέρω και γω τι. Τόσο πολύ πονάνε οι λέξεις κάποιους;

Ξαναλέω, οι ΛΕΞΕΙΣ.

Δηλαδή αν [παράδειγμα, ευτυχώς] κάποιος φορουμίστας πλακωνότανε στις φάπες με έναν έτερο συμφορουμίστα, τι θα έκανε ο δεύτερος, τελετουργική αυτοκτονία μέσα στο Ελ Πάσο εις ένδειξιν διαμαρτυρίας;

Ανεχτείτε όλους, υπερασπιστείτε τις θέσεις σας με όσο πάθος θέλετε, ,μα μείνετε.

Αυτά από έναν μικρό (ακόμα!)
Sturm14
Έμπειρο Μέλος

Δημοσίευσηαπό cooper » 16 Μαρ 2018, 17:27

...Nάσο μη κάνεις το λάθος να παραιτηθείς! Αυτό είναι το εύκολο!
...ΕΓΩ ΣΕ ΈΧΩ ΓΙΑ ΤΑ ΔΎΣΚΟΛΑ!
Όλοι είμαστε εκτός εαυτού με το κυπελάκι (πάντως εγώ ποτέ δεν του έδωσα σημασία καθώς
δεν το θεωρώ τίτλο για τη δική μας τροπαιοθήκη)!
Σαν μεγαλύτερος μας καλώ όλους να συνέλθουμε!
ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΕΦΙΑ!
ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ!
ΜΙΑ ΖΩΗ ΕΘΝΙΚΟΣ!
Άβαταρ μέλους
cooper
Πρόεδρος

Δημοσίευσηαπό ΜΑΝΩΛΗΣ ΚΑΛΛΙΠΟΛΗ » 16 Μαρ 2018, 17:32

Ψυχραιμια παιδια!Δεν χρειαζονται αποχωρησεις και παραιτησεις.Η ομαδα εστω κι αν κινειται χαμηλοτερα των προσδοκιων μας εχει τον ΠΡΩΤΟ ΛΟΓΟ να τερματισει πρωτη και να παει στα μπαραζ.Και θα παει,αν δεν ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕΙ.Πρεπει λοιπον ολοι να στηριξουμε οπως μπορει ο καθενας την προσπαθεια αυτη,να πετυχουμε τον στοχο της πρωτιας,να ανεβει ολων η ψυχολογια και βλεπουμε.Εγω διαβαζω χρονια το φορουμ,γραφτηκα οταν πηρα κ εγω smartphone,και θελω να αναβιωσουν παλιες εποχες οταν εσφυζε απο ζωη.Δεν περισσευει κανεις μας απο πουθενα ρε παιδια.Ψυχραιμια,να λεμε τη γνωμη μας ολοι καλοπροαιρετα παντα κι ας υπαρχουν διαφορες και ολα θα πανε καλα.Και φυσικα επειδη εγινε θεμα,δεν μας παιρνει να υποτιμησουμε κανεναν Πελοπα.Αλοιμονο μας αν το κανουμε.Οχι λοιπον αλλες παρεξηγησεις και αποχωρησεις.Ολοι μαζι να προστατεψουμε την ομαδα και να πετυχουμε το στοχο.Το φορουμ πρεπει να σφυζει απο ζωη ,γιατι δινει <<ζωη>>σε εμας τους οπαδους,και κατα καποιο τροπο και στην ομαδα.ΓΥΡΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΠΟΝΤΕΣ ΠΙΣΩ!!!ΚΑΝΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΛΕΥΟΥΝ!!!
ΜΑΝΩΛΗΣ ΚΑΛΛΙΠΟΛΗ
Παλαιό Μέλος

Δημοσίευσηαπό Sturm14 » 16 Μαρ 2018, 17:33

Αφήστε που το φόρουμ έχει 348 μέλη. Δηλαδή βγαίνουν αληθινά αυτά που λένε για μας :D :D
Sturm14
Έμπειρο Μέλος

Δημοσίευσηαπό BLUE RENEGADE » 16 Μαρ 2018, 18:08

Εγώ θα συμφωνήσω με τον ιγγυ σε πολλά και κυρίως στη λογοκρισία!!!!θα διαφωνήσω στο γιατί είχαμε μείνει 5 άτομα εδώ μέσα δεν μείναμε 5 άτομα απτή πικρά μείναμε 5 άτομα γιατί όποιος έλεγε κάτι το οποίο η πλειοψηφία δεν συμφωνεί τον άρχιζαν στην επίθεση όποιος δεν θυμάται ας ξαναδιαβασει παλιες ενότητες να δει υπήρχαν εποχές που έλεγες κάτι και σε έσφαζαν στο γόνατο πόσο μάλλον όταν έλεγες τη γνώμη σου για κάποιον από την ομάδα η για το τρόπο διαχείρισης της!!! Όπως είπε και ο ιγγυ εδώ είναι φόρουμ ανταλλαγής απόψεων και για να μπορούμε ο ένας να βοηθάμε τον άλλον να μάθει νέα και να κατανόηση πράγματα!!! Κάποιοι θα πούμε ΛΑΛ κάποιοι αναρωτηθούμε για διάφορα λόγο αγνοιας!! Και όχι κακοπροαιρετα άλλωστε όλοι εδώ είμαστε χρόνια εθνικοί!!! Εγώ θα επισημάνω και κάτι άλλο που με ενοχλεί αφάνταστα τα υπονοούμενα και τα κρυψηματα να μπαίνει ο άλλος εδώ και να λέει όλοι ξέρουμε ποιος κάνει ΛΑΛ στη διοίκηση και να μη λέει όνομα!!!!λες και είναι το μυστικό του κράτους η είναι τόσο βαρυσήμαντο το ότι ένας φίλαθλος δεν γουστάρει τον τάδε και το έγραψε στο φόρουμ και αυτό είναι ένα παράδειγμα από κάτι που γίνετε συχνά και με πολλά πράγματα κάποιοι εδώ ξέρουν πολλά και δεν τα μοιράζονται!!!! Γιατί φοβούνται γιατί δεν θέλουν να εκτεθούν για χίλιους δυο λόγους αυτά παλιά δεν υπήρχαν έγραφες ότι ήθελες εδώ και κανείς δεν νοιαζοταν μέχρι και τα μπινελικια τα κάναμε λαλ και ΛΑΛ λες και ενοχλείτε κάνεις άμα γράψω εγώ ότι γαμιεται η μάνα του Σούλη και κάθε προοδευτικανου και πρέπει να λογοκριθεί..αυτά από μένα! Και προφανώς Νάσο το πρόβλημα δεν είσαι εσυ έχει να κάνει με τη νοοτροπία άμα εγώ θεωρώ τον κατσίκοκέρη σαλάμι και τον Μακρυγιάννη κωλοπαιδο είναι δικό μου θέμα και κανείς δεν μπορεί να μου πει να μην το λέω η ότι είμαι λάθος επειδή θίγονται πρόσωπα!!! Η απόψεις είναι σαν τις κωλοτρυπίδες όλοι έχουμε από μια!!!!επίσης άμα εγώ θέλω να συζητήσω κάτι με κάποιον εδώ μέσα και κάποιος θεωρεί ότι δεν είναι η κατάλληλη στιγμή απλά μη συμμετέχει στη συζήτηση δεν μπορεί κανείς να μου πει πότε θα συζητήσω για μπάσκετ γηπεδικο κλπ κλπ και τι θα πω!
Τελευταία επεξεργασία από BLUE RENEGADE και 16 Μαρ 2018, 19:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ!!!
BLUE RENEGADE
Παλαιό Μέλος

Δημοσίευσηαπό Nasos » 16 Μαρ 2018, 18:58

Συμφωνώ απόλυτα με το λόγο λειτουργίας του forum οπαδών που ο καθείς μπορεί να εκφράσει μέσα σε δημοκρατικά -και χωρίς να θίγει τον άλλο- πλαίσια.
Για το λόγο αυτό δεν είχα επέμβει ποτέ με το να πω σε κάποιον "μη γράφεις για τον Βασίλη τον Σερέτη αυτό ή μη τα χώνεις στον Μπεν Λίπερ για την απόδοση του" (τα ονόματα συμβολικά). Εκτός κι αν ήταν κάποιο υβριστικό σχόλιο που για ευνόητους λόγους θα έπρεπε να διαγραφεί. Και αυτό ισχύει και για προσωπικά μηνύματα, εννοείται. Οι συν-διαχειριστές μου και όσοι με γνωρίζουν δεν χρειάζονται λέξη παραπάνω επί τούτου.

Τα γραπτά μένουν και μετά από 11 χρόνια στο forum αυτό ως διαχειριστής, λυπούμαι αφάνταστα με αυτά που διαβάζω. Και πολλά από αυτά δεν με αγγίζουν στο ελάχιστο (με πολλά όμως συμφωνώ). Διάβασα όμως και κάτι unfair. Δυστυχώς, ήταν φθηνός κι έπεσε στο κενό ο υπαινιγμός. (σωστός?)
Εδώ μέσα έκανα πολλούς φίλους και 0 (μηδέν) εχθρούς. Μπορεί σε κάποιους να μην άρεσαν οι απόψεις μου αλλά αυτό είναι απόλυτα υγιές. Το αν σε κάποιους δεν άρεσαν κάποιες ανακοινώσεις της διοίκησης τις οποίες εγώ αναρτούσα με τα απαραίτητα credits δηλώνω ευθαρσώς πως κι αυτό είναι απόλυτα υγιές και φυσιολογικό. Αλλά γραμμή δεν πέρασα εδώ μέσα.

Η μόνη αυτόνομη γραμμή που πέρναγα ήταν της προσωπικής μου αισιοδοξίας για θετική εξέλιξη μετά από τόσα δύσκολα χρόνια που περάσαμε. Και μια τάση ενωτική για να πανηγυρίσουμε όλοι μαζί. Κάτι το οποίο θα κάνουμε σύντομα, δηλώνω σίγουρος.

- Η απόφαση μου είναι ειλημμένη και αμετάκλητη.
- Η τύχη της διαχείρισης στον Frankie και στον Manos.
Site Admin

Δημοσίευσηαπό iggy14 » 16 Μαρ 2018, 19:28

Δεν μπορω να πιστεψω οτι μαζευτηκαν οι παικτες μας συνεταξαν μια ανακοινωση που τελειωνει με το Εθνικος στα ευκολα και Εθνικαρα στα δυσκολα ....γι αυτο και εγραψα με μια λεξη ΑΗΔΙΕΣ γιαυτο και φρεσκαρα λιγο τις μνημες μας για τις συγνωμες μετα το ματς με την Ολυμπιαδα πριν καποια χρονια .
Μακαρι να το πιστεψω αυτο αλλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ και περιμενω να δω αυτην την συγνωμη ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ .
Επρεπει να παιξουν το πουλι τους 90 λεπτα ΟΛΟΙ για να καταλαβουν πως γνωρισαμε μια απο τις μεγαλυτερες ηττες μας και μετα να μαζευτουν και να πουνε τι κανουμε τωρα?βγαζουμε μια ανακοινωση και μεχρι να συνταχθει και να δημοσιευθει ας στειλουμε και κανενα σμς η ας κανουμε ένα like στον καμμια γκομμενας στο fb
Δεν μπορω Νασο να το δεχθω αυτο συγνωμη .
Επικοινωνιακα ειναι καλο ολο αυτο ,ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΑ και μονο (και η ανακοινωση είναι επικοινωνιακη κινηση της διοικησης ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ ) η ουσια ομως ειναι στο γηπεδο και θελω να την δω εκει απο τους παικτες.Αν την δω θα δεκτω την συγνωμη τους , αν δω μπαλλα οπως με τον Διαγορα θα πω ΜΠΡΑΒΟ , δεκτη η συγνωμη σας αλλα μεχρι τελους μεχρι το τελος των 9 αγωνων .

Να ερμηνευσω τον Μακη αυτη την στιγμη δεν μπορω να το κανω , το εχω κανει στο παρελθον και με εκεινον και με αλλα παιδια του φορουμ και ισως να ερμηνευσα κατι λαθος .
Αυτο που εγραψε και η αναφορα του σε παλιους παικτες συν το παραθυρακι εχει να κανει με την ψυχολογια μας και τον φοβο που μας εχει πιασει γενικα.
Εγω αυτο καταλαβα και πως να μην ειναι ετσι οταν ο πρωην ΕΥΧΟΝΤΑΝ μετα το ματς με τον Καραβα να μην βγουμε εκτος στοχων ....αντε τωρα δηλαδη να εχεις εναν προπονητη που παει με ευχολογια στους 3 τελευταιους αγωνες η ακομα χειροτερα στα μπαραζ....ωραιο ψυχολογικο ντοπαρισμα !!!!!!!!!!!!!!!!!
Ωραια αλλαγη σελιδας και νοοτροπιας .........ευτυχως ΕΦΥΓΕ !!!!

Το αν καποιοι χαλιουνται η οχι με την αλλαγη σελιδας και νοοτροπιας που εγραψες εγω δεν το καταλαβαινω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΙ ?

Η γκρινια εχει να κανει με ποιον ?
Γκρινιαξε κανεις για τις θυσιες του Κυριου Καρυδοπουλου?
Γκρινιαξε κανεις στο γηπεδο ?Δημιουργηθηκε κανενα προβλημα σε κανεναν αγωνα ?Καταφερθηκε κανεις εναντιον του ?
ΑΝ η αγωνια μεταφραζεται σαν γκρινια , αν η ΞΕΦΤΙΛΑ με τον Καραβα μεταφραζεται σαν μιζερια (!!!!!!!!!!!!) τοτε ok ειμαστε και γκρινιαριδες και μιζεροι και εγω πρωτος
Άβαταρ μέλους
iggy14
COMANDANTE

Δημοσίευσηαπό Nasos » 16 Μαρ 2018, 19:37

Η ανακοίνωση των παικτών βρίσκεται ακόμα στο κινητό μου Iggy, όπως μου εστάλη από το κινητό παίκτη μας. Με ακριβώς αυτό το "κλείσιμο": "Εθνικός στα εύκολα, Εθνικάρα στα δύσκολα".

Κι αν δεν σου φθάνει ο (γραπτός) λόγος μου, θα στο δείξω με την πρώτη ευκαιρία, εφόσον μου το ζητήσεις.

Χαιρετώ.
Site Admin

Επόμενο

Επιστροφή στο ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΚΑΝΟΝΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ & ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης