Play off ΑΝΟΔΟΥ στην Α1/XΟΛΑΡΓΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ Π.

Θελουμε να γινουμε ΚΑΕ

Re: Play off ΑΝΟΔΟΥ στην Α1/XΟΛΑΡΓΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ Π.

Δημοσίευσηαπό ΜΑΥΡΟΣ 14 » 09 Σεπ 2018, 09:43

Τα τελευταια δεδομενα λενε οτι δεν θα κατέβουμε στην Α2 οποτε θα πεθανουμε με ΑΞΙΟΠΡΈΠΕΙΆ ....

Υπαρχει μια μικρη ελπιδα με ένα ραντεβού την Τρίτη με απειροελάχιστες πιθανοτητες
Οσο για αυτα που λεει ο γνωστός κακόβουλος ότι θα πουλήσουμε την θέση στο Πευκοχωρι για 30.000 ευρω δεν ισχύει ούτε πρόκειται να το κάνουνε ώστε μεθαύριο να υπαρχει το δεδικασμένο να κάνει ο καθένας ένα τμήμα και μετά να το πουλάει...

Ευθύνη για την διάλυση του τμήματος έχουνε η χθεσινή διοίκηση και η προχθεσινή που φεύγοντας δεν αφήσανε διάδοχη κατάσταση το οποιο έγινε και στο βολλει.

Τελικά εκεί ψηλά σε ζαλιζουνε τα ύψη και δεν αντέχεις.

Μέσα σε όλα αυτά δεν βάζω το χόκεϊ γιατί αυτό ήτανε μια φωτοβολιδα και τίποτα άλλο.

Σίγουρα περάσαμε αξέχαστες στιγμές αλλά είναι κρίμα για αυτά τα 10-15-20 άτομα που πηγαίνανε Εσκανα να μην "υπάρχει" αυτο το τμήμα ...

Υ.Γ. Ναι οφείλω να ομολογήσω ότι είμαι κατσικοποδαρος είναι η δεύτερη ομάδα που διαλύεται μετά την ιστορική Δάφνη που ακολουθούσα κάποτε παντού...

Αιώνια η μνημη του (τμηματος) να ειμαστε καλά να το θυμόμαστε
ΜΑΥΡΟΣ 14
ΣΕΡΙΦΗΣ

Δημοσίευσηαπό SAM14 » 09 Σεπ 2018, 09:54

Αν συμβεί και αυτό τα ψέμματα τελειώσανε μαζικη στήριξη σε ποδόσφαιρο και πολο ανδρών-γυναικών. Ας μεγαλουργησουν τα 3 αυτα τμήματα και θα περάσουμε μεγάλες στιγμές. Δεν μπορούμε να πρωταγωνιστουμε σε εθνικές κατηγορίες με 5 τμήματα ειναι κριμα και άδικο για τον κόσμο καινγια τα χρήματα που σπαταληθηκαν.
Άβαταρ μέλους
SAM14
Βετεράνος

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ ΕΘΝΙΚΟΣ » 14 Σεπ 2018, 09:31

ΜΑΥΡΟΣ 14 έγραψε:Τα τελευταια δεδομενα λενε οτι δεν θα κατέβουμε στην Α2 οποτε θα πεθανουμε με ΑΞΙΟΠΡΈΠΕΙΆ ....

Υπαρχει μια μικρη ελπιδα με ένα ραντεβού την Τρίτη με απειροελάχιστες πιθανοτητες
Οσο για αυτα που λεει ο γνωστός κακόβουλος ότι θα πουλήσουμε την θέση στο Πευκοχωρι για 30.000 ευρω δεν ισχύει ούτε πρόκειται να το κάνουνε ώστε μεθαύριο να υπαρχει το δεδικασμένο να κάνει ο καθένας ένα τμήμα και μετά να το πουλάει...

Ευθύνη για την διάλυση του τμήματος έχουνε η χθεσινή διοίκηση και η προχθεσινή που φεύγοντας δεν αφήσανε διάδοχη κατάσταση το οποιο έγινε και στο βολλει.

Τελικά εκεί ψηλά σε ζαλιζουνε τα ύψη και δεν αντέχεις.

Μέσα σε όλα αυτά δεν βάζω το χόκεϊ γιατί αυτό ήτανε μια φωτοβολιδα και τίποτα άλλο.

Σίγουρα περάσαμε αξέχαστες στιγμές αλλά είναι κρίμα για αυτά τα 10-15-20 άτομα που πηγαίνανε Εσκανα να μην "υπάρχει" αυτο το τμήμα ...

Υ.Γ. Ναι οφείλω να ομολογήσω ότι είμαι κατσικοποδαρος είναι η δεύτερη ομάδα που διαλύεται μετά την ιστορική Δάφνη που ακολουθούσα κάποτε παντού...

Αιώνια η μνημη του (τμηματος) να ειμαστε καλά να το θυμόμαστε

Καλημερα.
Οπως εχετε δει, δεν εκφραζω μετα την αποχωρηση μου την παραμικρη αποψη και δεν εμπλεκομαι ουτε στο παραμικρο με τα δρωμενα.
Ομως οταν γινεται προσωπικη αναφορα σε εμενα, θεωρω οτι αν το θεμα ειναι πολυ απλο και δεν χρειαζεται πολυπλοκες συζητησεις και αναλυσεις, τοτε πρεπει να απαντησω, για να ενηεμρωθουν και οσοι δεν γνωριζουν και να μην δημιουργουνται εντυπωσεις.
Οσον αφορα λοιπον την διαδοχη κατασταση και τις ευθυνες, ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, καθοτι υπαρχουν γραπτα, τα εξης:
1. Οταν εξαφανιστηκε η προηγουμενη διοικηση, ειπα να αναλαβω ΜΕΤΑΒΑΤΙΚΑ, για να μην κατρακυλισει η ομαδα στα τοπικα. Αυτο ειναι καταγεγραμμενο στην γραπτη προταση προς τον Ερασιτεχνη
2. Απο την πρωτη στιγμη εκανα ανοιχτη προσκληση σε συμμαχους και βοηθειες και στο ΧΑΝΔΡΗΣ παρουσια 100 ατομων
3. Στο τελος της πρωτης χρονιας, με μηδενικη βοηθεια, στην συναντηση με τους φιλαθλους στον ερασιτεχνη, το καλοκαιρι του 2017, ειπα αποχωρω γιατι δεν μπορω να σηκωσω το βαρος. Αυτο υπαρχει και γραπτα, αλλα και το ακουσαν ολοι οι φιλαθλοι που ηταν εκει. Και μαλιστα ειπα οτι αν υπαρχει καποιος που θελει ν αναλαβει την ομαδα εγω ΑΠΟΧΩΡΩ τελειως και να αναλαβει καποιος αλλος, με την ομαδα πληρωμενη και χωρις καμια εκκρεμμοτητα
4. Στη συνεχεια, επειδη υπηρξαν καποιες υποσχεσεις, που δεν τηρηθηκαν στη συνεχεια, ειπα με μεγαλο βαρος παλι στον Ερασιτεχνη, οτι θα συνεχισω για μια ακομη χρονια, αφου δεν υπηρχε κανενα φως για να μην πεσει παλι η ομαδα
5. Απο τον Γεναρη εχω γνωστοποιησει οτι θα αποχωρησω στο τελος της σαιζον, πολυ απλα γιατι δεν μπορω αλλο να σηκωσω ενα τοσο μεγαλο βαρος
6. Εγιναν πολλές προσκλήσεις για συνεργασιες και πολλες συναντησεις. Ουδεν αποτελεσμα υπηρξε
7. Εαν καποιος θελει να με κατηγορησει γιατι δεν μπορεσα να σηκωσω για τριτη χρονια αποκλειστικα, και 6η χρονια ως συμμετοχος στο τμήμα μπασκετ της ομαδας, το οικονομικο βαρος ας το κανει, δεν εχω θεμα.

Τελος, επειδη γραφτηκαν και καποια κακεντρεχη σσχολια, οτι δηθεν καποιοι παρατρεχαμενοι δικοι μου, χαρτζηλικια, κλπ, κ.λπ, θα ηθελα να πω, οτι εγω δυο ατομα ειχα στην πορεια αυτη μαζι μου, ειμαι περηφανος γι αυτα και οχι μονο ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΑΝ ΧΑΡΤΖΗΛΙΚΙ, αλλα εβαζαν απο την τσεπη τους οτι μπορουσαν, και περισσότερα απ οσα μπορουσαν.

Οσο δε για καποιους που κανουν λογο για ενα 50αρι, αυτα δεν φτανουν ουτε για το προπονητικο τιμ και στα σταφ

ΑΥΤΑ και ελπιζω να μην χρειαστει να απαντησω ξανα

Τελος ελπιζω και ευχομαι ολοψυχα, η ομαδα να βρει το δρομο της και να μπορεσει να κατεβει στο πρωταθλημα κανονικα
ΚΩΣΤΑΣ ΕΘΝΙΚΟΣ
Πρόεδρος

Δημοσίευσηαπό NACIONAL » 14 Σεπ 2018, 21:48

Αφού είναι γνωστό πως δεν μπορεί να κατέβει η ομάδα με τη τωρινή διάταξη καλό θα ήταν να συμφωνήσουν όλοι οι εμπλεκόμενοι, παλιοί, μετέπειτα και όποιος άλλος μπορεί, να συνεισφέρουν για μια αξιοπρεπή παρουσίαση σε όποια κατηγορία και αν καταλήξουμε.
Το παράπονο φαντάζομαι όλων των υγιώς σκεπτόμενων φίλων της ομάδας μας είναι ότι κάθε τόσο κάποιοι επώνυμοι φίλαθλοι , για λόγους που μόνο οι ίδιοι ξέρουν, κάνουν κάποιες ενέργειες "πυροτέχνημα" έτσι που η ομάδα σε διάφορα αθλήματα: μπάσκετ, Βόλεϋ και υδατοσφαίριση φθάνει σε κάποιες ψηλές κατηγορίες και μετά όταν δεν μπορούν πλέον τα εγκαταλείπουν και δημιουργείται μεγάλη απογοήτευση σε όλους τους φιλάθλους.
Και λέω εγώ ο αφελής: αφού υπάρχουν οικονομικά ισχυροί φίλαθλοι (ή και επενδυτές) στους κύκλους της ομάδας μας (και τους ευχαριστούμε για την όποια βοήθεια προσφέρουν) γιατί δεν κάνουν μια ομαδική συγκέντρωση και να πουν: με τη βοήθειά μας τι τμήματα μπορούμε να στηρίξουμε σε αξιοπρεπές επίπεδο; Στηρίζουν λοιπόν αυτή τη προσπάθεια και έτσι προχωρούμε όπου μπορούμε.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
Τελειώνουν τα ψέματα, ΕΡΧΟΜΑΣΤΕΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
NACIONAL
Πρόεδρος

Δημοσίευσηαπό glyfada14 » 17 Σεπ 2018, 10:53

Σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες οι παλαίμαχοι του Εθνικού ανέλαβαν την ομάδα.Προπονητής θα είναι ο Θεόδωρος Παλαιοχωρίτης.Τώρα τι μπορούμε να κάνουμε σε τόσο λίγο χρόνο χωρίς ούτε ένα παίκτη στο ρόστερ δεν ξέρω.Το παρήγορο είναι ότι η ομάδα δεν διαλύθηκε και θα πρέπει να συγχαρούμε αυτούς τούς ανθρώπους που βγήκαν μπροστά στα δύσκολα να σώσουν οτιδήποτε και αν σώζεται.
glyfada14
Εθνικάρας

Προηγούμενη

Επιστροφή στο ΜΠΑΣΚΕΤ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης