ΕΘΝΙΚΟΣ Π. - ΓΑΣ ΑΕΤΟΣ

Θελουμε να γινουμε ΚΑΕ

Re: ΕΘΝΙΚΟΣ Π. - ΓΑΣ ΑΕΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό ΜΑΥΡΟΣ 14 » 07 Απρ 2014, 08:45

Ο Ιωνικος εχει μεσα Ερυθραια,Μαρουσι και εξω την Νηαρ Ηστ και ο Αετος εχει Δουκα,Ιλιον μεσα και Πολις εξω....

Εμεις Χολαργο,Περιστερι εξω και Ηρακλειο μεσα
ΜΑΥΡΟΣ 14
ΣΕΡΙΦΗΣ

Δημοσίευσηαπό panagiotis14 » 07 Απρ 2014, 09:33

Πραγματικά δεν ξέρω αν είμαι υπέρ η κατά, της απομάκρυνσης του προπονητή. Σίγουρα εχθές ήμουν υπέρ, με την φόρτιση που είχα. Δεν διαχειρίστηκε καθόλου καλά το παιχνίδι και ιδιαίτερα τα τελευταία λεπτά (δεν ήξερε αν έπρεπε να σταματήσει τον χρόνο, πως να τον σταματήσει, να κυνηγήσει τη διαφορά να μην κυνηγήσει τη διαφορά,να αποφασίζει να συνεχίσει με άμυνα και όχι φάουλ στο 1+15 για το τέλος και ξαφνικά αποφασίζει να κάνει φάουλ στα 15''. Το θέμα είναι τώρα ποιος έρχεται και τι κάνουμε? Υπάρχουν ονόματα με παραστάσεις για τη διαδοχή του...???
Και επειδή ήμουν απο τους πρώτους εχθές που έθιξα το θέμα περι αποτυχιών τελευταίας στιγμής/ανόδου (πλην του φάουλ του βραζιλιάνου στη ριζούπολη) ένα έχω να πώ, ας κανονίσουν οι Χατζηαλέξηδες και Σια να μην κατέβουν στους αγώνες των μπαράζ μετά τις βαρύγδουπες τους δηλώσεις όπως πρέπει, δεν πάει άλλο πρέπει να καταλάβουν όλοι τους σε ποια ομάδα εργάζονται και τι κόσμο αντιπροσωπεύουν... Η περίοδος χάριτος τελείωσε για όλους... Μόνο έργα τώρα και πίστη μόνο στους συνεθνικούς και στους προέδρους μας,,, Όποιος δεν μπορεί απο πάιχτες και προπονητές όλων των τμημάτων, την πίεση των αγώνων και του κόσμου να φύγει απο τώρα! Τι να κάνουμε κύριοι δεν είμαστε Αετός με 7 άτομα κερκίδα, και έχουμε απαιτήσεις. Συγνώμη για το μακροσκελές post και την αναφορά ποδοσφαιρικών θεμάτων εδώ.
panagiotis14
Νέο Μέλος

Δημοσίευσηαπό iggy14 » 07 Απρ 2014, 09:50

Λογικα προχωραμε με Γουναρη για τα επομενα 3 παιχνιδια (συν το μπαραζ ειτε ως δευτεροι ειτε ως τριτοι ).
Η διοικηση θα κανει την δουλεια της και θα βρει τον καταλληλο αντικαταστατη του Κωστα Σορωτου και θα γινει ο σωστος σχεδιασμος για την νεα χρονια χωρις βιασυνες.
Εμεις θα συνεχισουμε να στηριζουμε την διοικηση και την ομαδα (και θα κανουμε και την κριτικη μας γιατι ειμαστε ΔΙΠΛΑ στην ομαδα ΕΜΠΡΑΚΤΩΣ και ΟΧΙ αραχτοι σε κανεναν καναπε ) και ο Μακης καλο θα ειναι να αφησει τις συστασεις και να ασχοληθει με το βιβλιο του Εθνικου .
Ο καθενας στο κομματι του λοιπον και ολα καλα και ολα ωραια
Άβαταρ μέλους
iggy14
COMANDANTE

Δημοσίευσηαπό mke_72 » 07 Απρ 2014, 09:55

Γιώργο (Υποψιασμένος) έχεις πιάσει το νόημα.
Παιδιά, αν το πρόβλημα είναι ο προπονητής, έστω και λίγο, δεν είναι ανάγκη να είναι εξ' ολοκλήρου, τότε είναι ο νούμερο ένα αναλώσιμος σε μια ομάδα, ο λόγος είναι απλός, μέσα στην χρονιά παίκτες δεν αλλάζεις, διοίκηση δεν αλλάζεις, φιλάθλους δεν αλλάζεις, την μοίρα δεν την αλλάζεις, αν πρέπει να αλλάξεις κάτι, τότε το μάρμαρο το πληρώνει ένας.
Αυτή είναι η μοίρα των προπονητών.
Και Ιερές Αγελάδες έχει αποδειχθεί ότι στον Εθνικό δεν υπάρχουν.
Εμένα η ένσταση μου είναι ότι έχουν μείνει 3 παιχνίδια, ας μείνει όπως έχει το πράγμα, να κουβαλήσει ο καθένας τον Σταυρό του, να τελειώσει η χρονιά όπως τελειώσει, και μετά με καθαρό μυαλό, να γίνει η αποτίμηση, και να παρθούν οι αποφάσεις.
Εγώ έτσι το βλέπω, δεν βλέπω τον λόγο να βγεί κάτι θετικό από μια αλλαγή τώρα, ούτε τακτικά, ούτε αγωνιστικά, ούτε ψυχολογικά θα μας βοηθήσει, δεν προλαβαίνει κανείς ειδικά στο μπάσκετ να αλλάξει κάτι σε τόσο μικρό διάστημα, αν μείνει ο βοηθός του κυρ Κώστα, ο κύριος Γούναρης, που έχει κάνει πρώτος προπονητής ίσως να μαζέψει λιγάκι το κομμάτι ψυχολογία, αλλά μέχρι εκεί, δεν υπάρχουν μαγικά ραβδιά......
Οι ομάδες στο μπάσκετ χτίζονται από τον προπονητή, αυτό θα γίνει το καλοκαίρι, τώρα δεν μπορεί να γίνει τίποτα τέτοιο.
Σε αυτά τα 3 παιχνίδια, με Σορώτο, χωρίς Σορώτο, με τον οποιονδήποτε, η ίδια ομάδα θα μπεί να παίξει, το ίδιο μπάσκετ θα παίξει, τα ίδια θετικά ή αρνητικά πράγματα θα βγάλει στο παρκέ, αν μείνει ο Γούναρης τουλάχιστον ξέρει τι έχει να διαχειριστεί.
14-09-2014 -- ΜΑΥΡΗ ΜΕΡΑ --

ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ, ΕΝΑ ΑΝΕΥΡΥΣΜΑ ...
Άβαταρ μέλους
mke_72
Θερμοσίφωνας-Λογοτέχνης

Δημοσίευσηαπό ΜΑΥΡΟΣ 14 » 07 Απρ 2014, 10:01

Λογικα ο Γουναρης θα μεινει 3 αγωνες ειναι συν της καταταξης ....

Δεν υπαρχει χρονος βιασυνης για καινουργιο και λογικα αφου ειχε ανακοινωθει οτι θα συνεχιζε ο Σορωτος δεν θα υπηρχε καποιος στο μυαλο για αλλαγη του.

Παμε γερα για ενα θαυμα !!!

Παντως πιο ευκολο ειναι να χασει παιχνιδι ο Ιωνικος παρα του πουλι .....
ΜΑΥΡΟΣ 14
ΣΕΡΙΦΗΣ

Δημοσίευσηαπό pineza » 07 Απρ 2014, 10:42

makis έγραψε:
pineza έγραψε:re ....

sorotos tragikos exase to pexnidi monos tou..ebgale ton bartha tin xiroteri stigmi imastan +5 kai ton bgazi alagi
kai kapaki xalai olo to sxima... kai arxise i katifora..

mprabo marie monos sou epezes simera..

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ αυτά που γράφεις. Την μια αποθεώνετε τους παίκτες, τον προπονητή & την διοίκηση και από την άλλη σε μια στραβή βγαίνετε να βρίσετε και να απειλήσετε.

Αξίζουν ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στον Βασίλη, τον Δημήτρη, τον Μάνο, στους παίκτες για την προσπάθεια που έκαναν όλη αυτή την χρονιά.

δλδ εσυ καταλαβες οτι μιλαγα για τον Βασίλη και τον Δημήτρη ?τοτε πολλα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ....
εχουμε γεμισει ρομαντικους τυπους που νομιζουν πως οι παικτες μας ειναι απο ακαδημιες γεννημα θρεμα εθνικοι...
το καλοκαιρακι θα ειναι για μπανακια και θα τα πινουν και θα μιλανε με αλλες ομαδες... και εσυ κατσε και λεγε "οχι κριμα τα παιδια"
ρε πατε καλα τι ειμαστε πατεραδες τους?ειχαν τα παντα οι παικτες... απο τον Βασίλη και τον Δημήτρη απο τον κοσμο
ΑΜΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΕΒΕΣΤΕ.....ΘΑ ΜΑΣ ΦΟΒΑΣΤΕ!!
Άβαταρ μέλους
pineza
Έμπειρο Μέλος

Δημοσίευσηαπό kifisia » 07 Απρ 2014, 11:09

Αξίζουν ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στον Βασίλη, τον Δημήτρη, τον Μάνο...εγω θα ηθελα να μεινω σε αυτό...ειθε να συνεχισουν την ανεκτιμητη προσπαθεια τους...
kifisia
Παλαιό Μέλος

Δημοσίευσηαπό Elias » 07 Απρ 2014, 11:14

Εμεις πάμε για 3 νίκες και ας αποδείξουν σ' αυτούς τους αγώνες ότι ήταν το καλύτερο ρόστερ και άξιος ο μισθός τους. Και ας ελπίσουμε σε κάποια γκέλα άλλων, ίσως του Ιωνικού στη Καισαριανή.
Elias
Παλαίμαχος

Δημοσίευσηαπό ΜΑΥΡΟΣ 14 » 07 Απρ 2014, 11:18

Kαι η Ερυθραια δεν θα ειναι ευκολη μεσα....
ΜΑΥΡΟΣ 14
ΣΕΡΙΦΗΣ

Δημοσίευσηαπό TSOUK14 » 07 Απρ 2014, 11:21

ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΑ ΕΒΑΛΕ ΜΕ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΗ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΕΑΝ ΦΥΓΕΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΦΙΛΕ ΜΑΚΗ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑ ,ΔΥΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΑΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ . ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ ΠΑΙΞΑΝΕ ΣΑΝ ΧΕΣΜΕΝΟΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΙΩΝΙΚΟΙ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑΝ ΜΕΣΑ ΕΝΩ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΔΙΠΛΑΣΙΟΙ ,ΤΕΤΟΙΑ ΗΤΟΠΑΘΕΙΑ ΕΛΕΟΣ ΕΧΘΕΣ ΠΑΛΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑΝ ΧΑΠΑΚΩΣΕΙ.Ο ΜΑΡΙΟΣ ΕΧΘΕΣ ΕΠΑΙΖΕ ΓΙΑ ΔΕΚΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΓΥΡΙΖΕΙΣ ΤΟ ΜΑΤΣ ΚΑΙ ΠΑΣ ΠΕΝΤΕ ΠΟΝΤΟΥΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΝ ΒΓΑΖΕΙ ΕΞΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΑΛΙ ΤΟΥΜΠΑ.ΕΓΩ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΕΑΝ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΟΥ ΓΙΑΛΥΖΕΙ ΚΑΙ ΕΑΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΠΙΝΕΖΑΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΝΩ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΒΡΑΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΖΟΥΜΙ ΜΑΣ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΜΠΑΝΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΙΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΙΟ ΚΑΛΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΙ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ.ΦΕΡΝΕΙΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΣΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ ΕΧΩ ΘΕΜΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΠΗΓΑΜΕ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΝΑ ΦΥΛΑΜΕ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΦΑΓΑΜΕ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤ ΑΝΟΙΞΑΝ ΟΙ ΠΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑΝ ΤΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑΜΕ ΠΑΙΚΤΕΣ ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ ,ΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΝΑΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟΥΜΠΕΚΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΤΟΝ ΣΚΟΠΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΥΠΕΡΒΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΑΛΛΑ ΜΑΤΑΙΑ !!!!!!!!
TSOUK14
Βετεράνος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο ΜΠΑΣΚΕΤ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Elias και 2 επισκέπτες