A1 Volleyleague- Aγωνιστική περίοδος 2017-2018

Με το καλό στην Α1

Re: A1 Volleyleague- Aγωνιστική περίοδος 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Ypopsiasmenos » 19 Απρ 2018, 00:24

Η Αλεξανδρούπολη νίκησε το Αιγίνιο 3-0 απόψε και έμεινε στην κατηγορία.
Την άλλη Πέμπτη στο Αιγίνιο - ΠΑΟ θα κριθούν όλα για το ποιος θα πέσει στην Α2
http://www.sport24.gr/Sports/Volley/eme ... 65799.html
ΥΠΟΜΟΝΗ
Άβαταρ μέλους
Ypopsiasmenos
Πρόεδρος

Δημοσίευσηαπό Ypopsiasmenos » 26 Απρ 2018, 21:21

Νίκη Αιγινίου - ΠΑΟ 1-3 πριν από λίγο και το Αιγίνιο είναι αυτό που επιστρέφει στην Α2 τελικά, παρά την καλή του πορεία στον 1ο γύρο.
ΥΠΟΜΟΝΗ
Άβαταρ μέλους
Ypopsiasmenos
Πρόεδρος

Δημοσίευσηαπό spiros-blue » 27 Απρ 2018, 07:33

Δυστυχώς έμεινε ο βαζέλας στην Α1, ανέβηκε και η ΑΕΚ, η επόμενη αγωνιστική χρονιά θα είναι πολύ δύσκολη και ανταγωνιστική.
spiros-blue
Παλαίμαχος

Δημοσίευσηαπό Newcastle » 27 Απρ 2018, 09:04

Την ομάδα την έσωσε ο Γιαννακόπουλος με τους ξένους που απέκτησε
τον χειμώνα. Αρα και του χρονου πρέπει να βοηθησει για να μεινει η ομαδα.
Newcastle
Πρόεδρος

Δημοσίευσηαπό glyfada14 » 15 Μάιος 2018, 09:38

glyfada14
Εθνικάρας

Δημοσίευσηαπό pammahon » 17 Μάιος 2018, 21:22

Ανακοίνωση αποχώρησης κυρίου Νικολινάκου Νίκου

Μετά από 10 χρόνια ως ενεργό διοικητικό μέλος του τμήματος Volley του ΕΘΝΙΚΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ, επιτυγχάνοντας όλους τους στόχους που είχαν τεθεί στην διάρκεια αυτής της πορείας και παράλληλα ολοκληρώνοντας την διαδρομή μου, ήρθε η ώρα της αποχώρησης μου.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω θερμά όσους στάθηκαν στο πλευρό του τμήματος όλα αυτά τα χρόνια, συνεργάτες, διοικητικά μέλη, φιλάθλους, υποστηρικτές, αθλητές, προπονητές, τεχνικό τμήμα.

Η πορεία μου στο τιμόνι του τμήματος έχει έναν πλούσιο απολογισμό συναισθημάτων και συμπερασμάτων με χαρές, συγκινήσεις, αγωνίες, άγχη, στεναχώριες, απογοητεύσεις. Γνώρισα ανθρώπους που αγαπούσαν πολύ πριν από εμένα την ομάδα σαν μέρος της ζωής τους και της καθημερινότητας τους, ανθρώπους που αγάπησαν και βοήθησαν ανιδιοτελώς αλλά και άλλους που βοήθησαν ιδιοτελώς.

Οι στόχοι που είχα από το ξεκίνημα μου μέχρι και σήμερα ήταν σε δύο βασικές κατευθύνσεις. Μία ήταν η ΣΥΝΕΧΙΣΗ της ομάδας Volley που προϋπήρχε, η οποία αναδείκνυε θετικά το όνομα του ΕΘΝΙΚΟΥ στο χώρο του Volley για πάρα πολλά χρόνια, και η ευθύνη της προσπάθειας που ανέλαβα εγώ προσωπικά για την όσο το δυνατόν ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ αυτής της ομάδας σε ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ με προοπτική την συσπείρωση των Φιλάθλων μας γύρω της.

Η άλλη κατεύθυνση ήταν η δημιουργία ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ Volley, γιατί πάντα ήταν και συνεχίζει να είναι άποψή μου ότι οι πραγματικά Στέρεες Αγωνιστικές Βάσεις για ένα Σύλλογο είναι οι Ακαδημίες του, αλλά και ο καλύτερος και υγιέστερος τρόπος για την προσέλκυση παιδιών, που κάτω από τη φανέλα με το έμβλημα της ομάδας μας, θα αγαπήσουν το άθλημα και θα παθιαστούν με την ΙΔΕΑ που λέγεται ΕΘΝΙΚΟΣ.

Με προσωπική στέρηση (χρόνου και χρήματος) ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ όχι μόνο να φτάσουμε την ΑΝΤΡΙΚΗ ομάδα στην Α1 Εθνική Κατηγορία (VOLLEY LEAGUE) και να ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ σε αυτήν στην πρώτη της συμμετοχή μετά από 26 ολόκληρα χρόνια, αλλά και όλοι οι εμπλεκόμενοι του Volley να αναφέρονται με τα πλέον ΘΕΤΙΚΑ σχόλια για τον ΤΡΟΠΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ της ομάδας, ο οποίος διακρίθηκε για την απόλυτη ΣΥΝΕΠΕΙΑ έναντι των ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ της καθιστώντας την σήμερα σε απόλυτα καθαρή θέση.

Επίσης καταφέραμε όχι απλά να ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ Ακαδημίες Volley και αγωνιστικά τμήματα Υποδομών Αγοριών και Κοριτσιών αλλά αυτές να είναι Άρτια Οργανωμένες και να ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΜΕ σε όλες τις κατηγορίες Αναπτυξιακών Πρωταθλημάτων με ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ.

Αισθάνομαι πραγματικά ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ που ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΑΜΕ όλα αυτά τα χρόνια με πάθος, ξεπεράσαμε πολύ δύσκολες καταστάσεις ΜΟΝΟ με τις ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ και καταφέραμε αυτό το ΟΝΕΙΡΟ να γίνει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ και να δώσουμε μια ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΠΑΡΑΚΑΤΑΘΗΚΗ στον ΕΘΝΙΚΟ, την ομάδα της καρδιάς μας.

Με την ολοκλήρωση της δικής μου διοικητικής πορείας είμαι σίγουρος ότι θα ξεκινήσει μια νέα την οποία έχουμε υποχρέωση να βοηθήσουμε όλοι οι ΦΙΛΑΘΛΟΙ του ΕΘΝΙΚΟΥ, ώστε να της δώσουμε κάθε είδους ΔΥΝΑΜΗ που απαιτείται για να συνεχίσει και να αναπτύξει ακόμη περισσότερο την ομάδα μας εδραιώνοντας την εκεί που της αξίζει και επιβάλει η ΙΣΤΟΡΙΑ της.

Νικολινάκος Νίκος

https://www.ethnikospiraeus-volley.gr/i ... akou-nikou
Άβαταρ μέλους
pammahon
Πρόεδρος

Δημοσίευσηαπό glyfada14 » 18 Μάιος 2018, 07:36

Αυτό δεν είναι καλό νέο. Ελπίζω να υπάρχει διάδοχη κατάσταση γιατί το τμήμα βόλεϊ μας έδωσε πολλές χαρές τα τελευταία χρόνια. Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Κύριο Νικολινάκο για την μεγάλη προσφορά του στην ομάδα μας και πιστεύω ότι θα είναι πάντα δίπλα της με οποιονδήποτε τρόπο!
glyfada14
Εθνικάρας

Δημοσίευσηαπό spiros-blue » 18 Μάιος 2018, 07:45

Μεγάλο ευχαριστώ στον Νικολινάκο,το βόλει μας έδωσε χαρά φέτος και το όνομα του Εθνικού ακούστηκε ξανά. Διάδοχη κατάσταση υπάρχει?
spiros-blue
Παλαίμαχος

Δημοσίευσηαπό iggy14 » 18 Μάιος 2018, 07:47

Καποιες ωρες πριν την ανακοινωση ο Σπυριουνης κληθηκε στην Εθνικη μας ομαδα....μεγαλη τιμη για τον συλλογο...ΤΕΡΑΣΤΙΑ κ μπραβο στο παιδι...κ μετα ηρθε η ανακοινωση αυτη...
ΤΙ ΝΑ ΠΩ.....ΑΥΤΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΜΑΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ !!!!
Ο επομενος που θα αναλαβει τμημα του συλλογου να μην βαλει ποτε τον πηχυ ψηλα αν δεν το αντεχει γιατι μετα πεφτει κ τσακιζεται κ μαζι με αυτον τσακιζεται κ ο κοσμος του συλλογου

Τον ευχαριστουμε παντως ειδικα για αυτες τις 2 χρονιες για την ανοδο δηλαδη απο την Α2 ,την παραμονη :?: στην Α1 αλλα και για την οργανωση στα τμηματα ακαδημιων
Τελευταία επεξεργασία από iggy14 και 18 Μάιος 2018, 16:51, έχει επεξεργασθεί 4 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
iggy14
COMANDANTE

Δημοσίευσηαπό e8nikaras » 18 Μάιος 2018, 08:38

iggy14 έγραψε:Καποιες ωρες πριν την ανακοινωση ο Σπυριουνης κληθηκε στην Εθνικη μας ομαδα....μεγαλη τιμη για τον συλλογο...ΤΕΡΑΣΤΙΑ κ μπραβο στο παιδι...κ μετα ηρθε η ανακοινωση αυτη...
ΤΙ ΝΑ ΠΩ.....ΑΥΤΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΜΑΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ !!!!
Ο επομενος που θα αναλαβει τμημα του συλλογου να μην βαλει ποτε τον πηχυ ψηλα αν δεν το αντεχει γιατι μετα πεφτει κ τσακιζεται κ μαζι με αυτον τσακιζεται κ ο κοσμος του συλλογου

Εγώ πάλι θεωρώ (προσωπική εκτίμηση) πως σύντομα θα έχουμε ''νέες'' συνεργασίες όσον αφορά το διοικητικό κομμάτι...
WebMaster, http://www.ethnikos.gr ---------------------------------- WebMaster, http://www.ethnikos-bc.gr
ΑΝΕΠΙΣΗΜΗ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΦΙΛΩΝ ΕΘΝΙΚΟΥ ΠΕΙΡΑΙΩΣ -------------------- ΕΠΙΣΗΜΗ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ
e8nikaras
Βετεράνος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο ΒΟΛΕΪ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης