ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ (ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ ΣΤΗ Γ' ΕΘΝΙΚΗ)

Α' Εθνικη θέλω να σε ξαναδώ

Re: ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ (ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ ΣΤΗ Γ' ΕΘΝ

Δημοσίευσηαπό mke_72 » 23 Μάιος 2013, 11:51

Υπάρχουν αρκετά παιδιά από την φετινή ομάδα που θα μπορούσαν, και το αξίζουν, να παραμείνουν.
Ο Λύγκος είναι ο νούμερο ένα !
Είναι πολλοί οι λόγοι.
Αλλά ας δούμε πρώτα τα επόμενα παιχνίδια που έχουν απομείνει, να τελειώσει η σεζόν, και μετά βλέπουμε για την επόμενη μέρα, τι μας ξημερώνει.
Ε Ε ΕΘΝΙΚΟΣ !
Άβαταρ μέλους
mke_72
Θερμοσίφωνας-Λογοτέχνης

Δημοσίευσηαπό kifisia » 23 Μάιος 2013, 12:15

οντως RESPECT στον Λυγκο και στον καθε Λυγκο που τιμησε και ματωσε την δοξασμενη φανελα...το μεγαλυτερο ομως RESPECT στον προεδρο - φιλο - συναγωνιστη μας που ετρεξε, πολεμησε, οργανωσε και φυσικα...ματωσε περα καθε φαντασιας και οριου...και αν -ο μη γενοιτο- για καποιους λογους δεν υπηρχε η αδυνατουσε να ηγηθει, δεν θα ηθελα να φαντασθω περι ποιων θεματων θα συζητουσαμε σημερα...αυτα τα ολιγα περι RESPECT και -εν τελει- περι ποδοσφαιρικου Εθνικου...
kifisia
Παλαιό Μέλος

Δημοσίευσηαπό Newcastle » 23 Μάιος 2013, 12:29

adimis έγραψε:
mke_72 έγραψε:Για μένα το θέμα είναι ότι πάντα μας φταίνε οι άλλοι, έχουμε βρει την καραμέλα με τον συντοπίτη, που τα φταίει για όλα και για όλους, και δεν κοιτάμε εμείς τι κάνουμε.
Τα έχουμε ξαναπεί......
Εδώ και αρκετά χρόνια.
Μόνοι μας βγάζουμε τα μάτια μας.
Εάν δεν μας καλύπτει και δεν μας αρέσει αυτό, τότε ας μείνουμε στις θεωρίες συνωμοσίας, ότι για όλα φταίνε άλλες ορατές και αόρατες δυνάμεις, και το γεγονός ότι τόσα χρόνια έχουμε εσωτερική διχόνοια, μικροσυμφέροντα, εγωισμούς και προσωπολατρίες που πάντα είναι εις βάρος της ομάδας, είναι μάλλον δευτερεύον και δεν παίζει και μεγάλο ρόλο στην ολοκληρωτική παρακμή μας.

+1400000000 και χίλια likes.

Για όλα, κατά πρώτο λόγο, είμαστε υπεύθυνοι εμείς. Ας δυναμώσουμε και ας συσπειρωθούμε γύρω από την ομάδα και όλα τα άλλα θα έρθουν.

ΜΟΝΟ ο κοσμος . ο κοσμος εβγαλε τον Ηρακλη και το Βολο ,αυτος θα βγαλει την ΑΕΚ κλπ .εκει λοιπον εχουμε
μια πραγματικοτητα . γερναμε ,εχουμε εξιδανικευσει το παρελθον μας και εχουμε μεινει εκει . επι προσθέτως εχουμε ανάγει σε μαγκια το ποιος θα πρωτοβρισει τον αλλον .βγαζουμε το εθνικομετρο και ανοιγουμε το
κουτακι με τισ λαλακιες χωρις να σκεφτόμαστε πριν .

Αντρεα, Μιχαλη, Αλεξη

Οι παραπανω κουβεντες για μενα περικλειουν ολη την αληθεια....
Ως οπαδος τα εχουμε ζησει ολοι μας απο τα τσιμεντα στο Καραισκακη.
Ως προεδρος τετοιον ΑΗΘΗ πολεμο, ζηλεια, συμφερον, εμπαθεια, ιντριγκες απο Εθνικαρες δεν εχω ζησει στην ζωη μου!!
Σε οποιονδηποτε αλλο συλλογο δεν θα μπορουσαν να τα κανουν αυτα αλλα σ' εμας ακομα συνεχιζουν.
Εχω και την προσωπικη μου εμπειρια πριν 3 μηνες που αν γινοταν αυτο σε προεδρο/ανθρωπο αλλο σωματειο
οι συντελεστες και ηθικοι αυτουργοι αυτης της αλητειας δεν θα περπατουσαν ετσι ανετα στον Πειραια
και θα συνεχιζαν να κανουν κακο στον συλλογο που δηθεν υπηρετησαν για το καλο του..... :)
Εξαφανιζομαστε και το μυαλο τους ειναι να κανουν κακο στον Εθνικο για το δικο τους συμφερον....
Κριτικη, αποχη, γνωμη χωρις να εχουν προσφερει η να θελουν να προσφερουν ειτε οικονομικα ειτε
απο καποιο ποστο ειναι τα μονα που ξερουν οι ΟΠΑΔΟΙ που αν ηταν διπλα στον συλλογο τωρα η κατασταση θα ηταν σαφως διαφορετικη!!!
Newcastle
Πρόεδρος

Δημοσίευσηαπό mfrankie » 23 Μάιος 2013, 12:32

Η ομάδα εχθές έβγαλε πάθος και προσπάθησε αλλά η πίεση και το άγχος ήταν φανερά όπως με τον Χαραυγιακό, είναι πολύ δυσκολο να βγαλεις αυτο που μπορείς με αυτές τις δυο παραμέτρους στο μυαλό σου, και με διαιτησια για κλάματα, 3-4 παικτες του μοσχατου ειναι για πολλες σφαλιαρες τα παλληκάρια.

Το νουμερο ένα ζήτημα είναι το γηπεδικό μονο έτσι θα εχουμε προοπτικες να επιστρεψει η Εθνικαρα εκει που αξιζει, ουτε δεκα χρονια δεν αντεξε ομάδα σαν την αεκ μετα την κατεδαφιση της Νεας Φιλαδελφειας και βρεθηκε Γ εθνικη και ο βαζελας γυριζει αρον αρον στην λεωφορο. Αν είχαμε ενα μαγικο ραβδι να πηγαιναμε την ομαδα Α η Β εθνικη που θα παίζαμε? σε προοπτικη να παιξουμε Α σε 4-5 χρόνια που θα παιξουμε τότε? δεν εχουμε δυστυχως κανεναν δημο πλατανια να μας φτιαξει σε 2 μηνες γηπεδο 5000 θεσεων..

Κανένας λαός δεν βαζει να παιξει ο μακεδονικος και ο εθνικος αστερας στην Γ εθνικη φετος ετσι για λογους ταξης, οι ηρακλειδεις οταν ηρθαν στην αθηνα δεν φερανε κανενα αποτελεσμα στο υποβιβασμο τους, Δ εθνικη πεξανε και μετα.. μετανομασια των ποντιων, ο βολος 200 ατομα που εβγαιναν στη πολη τους (και οχι 2000 που γραφαν οι φυλλαδες) παλι τιποτα εκτος πρωταθληματων για ενα χρονο,και η καβαλα το ιδιο. Ο κοσμος μπορει να δινει το συνθημα και το σπρωξιμο μονο στο γηπεδο, ο ελληνας πλεον δεν βγαινει για αλλα σοβαρα προβληματα στους δρομους φυσικα και δεν προκειται να βγουν παραπανω απο 200 οπουδηποτε και για οποιαδηποτε ομαδα. Ποσους εβγαλε η αεκ στην κηφισιας πριν βγει η αποφαση για τον μηδενισμο της? ουτε 200.

Ο Αλεξ έχει απόλυτο δικιο οτι προς το παρον υπαρχει μονο η ερχόμενη κυριακη απέναντι στις μουσιτσες του βυρωνα που ενω ευαγγελιζονταν την αθλητικη τιμιοτητα και συναφεις αμπελοφιλοσοφιες μια χαρα το δουλεψαν το παραμυθι απο την πισω μεριά..

Εγώ σαν φίλαθλος θέλω να τιμήσω την προσπάθεια που εγινε απο όλους (διοικηση,προπονητη και παικτες) και θα είμαι εκεί. Αυτό που εύχομαι είναι να εχουμε την σταθερη διοίκηση που εχουμε για να κανουμε επιτελους ενα προγραμματισμό απο το Ιουνιο για πρωτη φορά σε δυο χρόνια, με αναλογη προετοιμασία και να κανουμε οτι περνα απο το χερι μας σε οποιο επιπεδο να παιξουμε Γ εθνικη.
You can lead a horse to water but you can't make it shit in a bucket!
Άβαταρ μέλους
mfrankie
Site Admin

Δημοσίευσηαπό mke_72 » 23 Μάιος 2013, 12:32

Από το άκρο της απόλυτης αποθέωσης, στο αντίθετο άκρο της απόλυτης κατακραυγής, δεν πρέπει να πάμε σε καμία περίπτωση.
Ενδιάμεσα από αυτά τα δύο άκρα, υπάρχουν εκατοντάδες πράγματα.......
Στον αθλητισμό πολλές φορές (τις περισσότερες) τα πάντα κρίνονται εκ του αποτελέσματος.
Πάει η μπάλα δοκάρι και μέσα, γίνεσαι ήρωας, πάει η μπάλα δοκάρι και έξω, γίνεσαι ο μ@λ@κ@ς της παρέας (κάτι πιο φθηνό από το κρασί της παρέας που πήρα σήμερα να πνίξω τον πόνο μου, και δεν πίνεται με τίποτα).
Ας είμαστε συγκρατημένοι, τεράστιο RESPECT δεν παίρνει η ομάδα που δεν κέρδισε την άνοδο, παίρνει αυτός που βγήκε πρώτος, εν' προκειμένω η Δόξα Βύρωνα.
Ξύλο, κυνηγητό, κρέμασμα στην πλατεία, πέταγμα με δεμένα χέρια στην λίμνη, δεν το παίρνει μια ομάδα που πάλεψε στο γήπεδο, αλλά προδόθηκε από τα δικά της λάθη, αλλά το παίρνουν μάγισσες τον Μεσαίωνα.
Δυστυχώς δεν τερματίσαμε πρώτοι, θα ήταν το ιδανικό να βγαίναμε πρώτοι, και να εξιδανικεύαμε τα πάντα.
Θα ήταν προτιμότερο, γιατί θα είχες κερδίσει μια άνοδο, θα έχεις κερδίσει και τον κόσμο, θα έχεις νιώσει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μεγάλη χαρά, μετά από χρόνια στο ποδόσφαιρο, και όλα αυτά είναι αρκετά ώστε να παραβλέψεις και τις όποιες αδυναμίες έχεις, και τα λάθη, και τα προβλήματα που είναι βουνό, ξεκινώντας από το γηπεδικό.
Εμείς πήγαμε στην κατάσταση, που όπως κάθε φορά, σε ανάλογες περιπτώσεις, διψάμε για αίμα, για ευθύνες, κατακεραυνώνουμε τα πάντα, και βλέπουμε μόνο λάθη, προβλήματα, αδυναμίες, παραβλέποντας κάποια θετικά πράγματα.
Ας αποφύγουμε τα άκρα, η αλήθεια είναι κάπου στην μέση.
Μείνανε 2 αγωνιστικές, ας κατέβουμε σαν ΕΘΝΙΚΟΣ, για να μην πω σαν ΕΘΝΙΚΑΡΑ, και μετά βλέπουμε.
Ε Ε ΕΘΝΙΚΟΣ !
Άβαταρ μέλους
mke_72
Θερμοσίφωνας-Λογοτέχνης

Δημοσίευσηαπό adimis » 23 Μάιος 2013, 12:59

Για αυτά που λέτε για τον κόσμο, είναι ξεκάθαρο, ότι δεν υπάρχει αυτή η δυναμική. Και νομίζω ότι δεν υπήρχε ποτέ.
Γι αυτό το λόγο, μας έλεγαν και τους αριστοκράτες του Πειραιά. Ήταν και είναι θέμα φιλοσοφίας. Καλό ή κακό, δε μπορώ να το προσδιορίσω.
Εγώ γυρνάω πίσω στο χρόνο και προσπαθώ να θυμηθώ μια πορεία για να διεκδικήσουμε κάτι και δε θυμάμαι και μάλλον δεν υπάρχει.

Οπότε όποιος φαντάζεται ότι μπορεί να στηριχτεί, στο κόσμο του Εθνικού, μάλλον δεν έχει καταλάβει, τι είδους είναι αυτός ο κόσμος.

Τώρα, για την αδυναμία ή οτιδήποτε των διοικήσεων, μία είναι η λύση, αυτή που φωνάζω και λέω τόσο καιρό.
ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ... Είμαστε λίγοι και αντί να είμαστε συσπειρωμένοι είμαστε απομακρυσμένοι. Όταν κάποια στιγμή, παραμερίσουμε τις όποιες προσωπικές φιλοδοξίες ή εγωισμούς και ΟΛΟΙ έρθουμε κοντά για το καλό και ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ, τότε κάτι μπορεί να γίνει.

Εγώ ακόμη και τα τελευταία χρόνια, βλέπω ότι το ΕΓΩ μπαίνει παραπάνω από τον ΕΘΝΙΚΟ. Έτσι δυστυχώς δεν γίνεται δουλειά.

Και επειδή εγώ δε έχω μάθει να κρύβομαι και έχω μάθει να λέω τα πράγματα με το όνομά τους και όποιος θέλει μπορώ να του τα πω και κατάμουτρα, δεν μπορώ να συγχωρήσω την απουσία κάποιων φέτος από το ποδόσφαιρο που μέχρι πέρσι ήταν παρόντες. Εν μέρει και αντίστροφα. Δε μπορώ να καταλάβω, πως γίνεται να αγαπάς τον ΕΘΝΙΚΟ και να μην τον παρακολουθείς.

Για μένα 3 είναι τα συστατικά της μελλοντικής επιτυχίας και όλα τα άλλα περί αφμ, συγχωνεύσεις, με αφήνουν παγερά αδιάφορο.
1) Πλήρης ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ και ΚΟΙΝΟ στόχο για τον ΕΘΝΙΚΟ, γιατί ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ.
2) Επσιτροφή του ποδοσφαίρου στην μήτρα του.
3) Προσπάθειες για γηπεδική λύση, μόνιμη αν γίνεται

Αν δεν υπάρχουν τα παραπάνω 3 συστατικά, δεν θα υπάρχει ποτέ και ανάταση της ομάδας και φυσικά θα υπάρχουν πάντα οι καλοθελητές που εσκεμμένα ή μη, θα βάζουν τρικλοποδιές.
ΠΑΡΑΝΟΙΑ, ΠΑΡΑΝΟΙΑ, ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΕΘΝΙΚΑΡΑ ΣΤΑ ΟΥΡΑΝΙΑ...
Άβαταρ μέλους
adimis
Πρόεδρος

Δημοσίευσηαπό sofo pinezes 14 » 23 Μάιος 2013, 13:08

ΠΑΡΕ ΕΝΑ 14ΑΡΙ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ 28 :D +14

ΥΓ. ΠΟΥ ΔΙΑΟΛΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΟΜΙΛΩΝ?
ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΜΕΓΑΘΗΡΙΑ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ Η ΕΘΝΙΚΑΡΑ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚΟ :(
Άβαταρ μέλους
sofo pinezes 14
Παλαίμαχος

Δημοσίευσηαπό Nasos » 23 Μάιος 2013, 13:14

Το που βρίσκουμε τη δύναμη και συνεχίζουμε να οραματιζόμαστε, - οπαδοί και διοίκηση - ύστερα απο όσα έχουμε περάσει δεν το καταλαβαίνω.
Ίσως για αυτό έχουμε την ευλογία και την κατάρα να είμαστε με τον Εθνικό Πειραιώς. Καλώς ή κακώς όμως είναι στο αίμα μας και αν το δούμε λίγο πιο ψύχραιμα η χθεσινή ημέρα ήταν πολύ άσχημη αλλά ήταν μακράν καλύτερη απο την περσινή Κυριακή του Μαϊου στη Ραφήνα που δεν υπήρχε τίποτα στον ορίζοντα.
Αυτή τη στιγμή υπάρχουν 2 και μόνο στόχοι ενόψει της επόμενης ημέρας που πρέπει να πετύχουμε πάση θυσία:
1) Να δείξουμε στη Δόξα Βύρωνα τι εστί Εθνικός Πειραιώς.
2) Να πάρουμε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τη 2η θέση στον όμιλο. (ερευνάτε τας γραφάς)
Site Admin

Δημοσίευσηαπό Newcastle » 23 Μάιος 2013, 13:18

adimis έγραψε:Για αυτά που λέτε για τον κόσμο, είναι ξεκάθαρο, ότι δεν υπάρχει αυτή η δυναμική. Και νομίζω ότι δεν υπήρχε ποτέ.
Γι αυτό το λόγο, μας έλεγαν και τους αριστοκράτες του Πειραιά. Ήταν και είναι θέμα φιλοσοφίας. Καλό ή κακό, δε μπορώ να το προσδιορίσω.
Εγώ γυρνάω πίσω στο χρόνο και προσπαθώ να θυμηθώ μια πορεία για να διεκδικήσουμε κάτι και δε θυμάμαι και μάλλον δεν υπάρχει.

Οπότε όποιος φαντάζεται ότι μπορεί να στηριχτεί, στο κόσμο του Εθνικού, μάλλον δεν έχει καταλάβει, τι είδους είναι αυτός ο κόσμος.

Τώρα, για την αδυναμία ή οτιδήποτε των διοικήσεων, μία είναι η λύση, αυτή που φωνάζω και λέω τόσο καιρό.
ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ... Είμαστε λίγοι και αντί να είμαστε συσπειρωμένοι είμαστε απομακρυσμένοι. Όταν κάποια στιγμή, παραμερίσουμε τις όποιες προσωπικές φιλοδοξίες ή εγωισμούς και ΟΛΟΙ έρθουμε κοντά για το καλό και ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ, τότε κάτι μπορεί να γίνει.

Εγώ ακόμη και τα τελευταία χρόνια, βλέπω ότι το ΕΓΩ μπαίνει παραπάνω από τον ΕΘΝΙΚΟ. Έτσι δυστυχώς δεν γίνεται δουλειά.

Και επειδή εγώ δε έχω μάθει να κρύβομαι και έχω μάθει να λέω τα πράγματα με το όνομά τους και όποιος θέλει μπορώ να του τα πω και κατάμουτρα, δεν μπορώ να συγχωρήσω την απουσία κάποιων φέτος από το ποδόσφαιρο που μέχρι πέρσι ήταν παρόντες. Εν μέρει και αντίστροφα. Δε μπορώ να καταλάβω, πως γίνεται να αγαπάς τον ΕΘΝΙΚΟ και να μην τον παρακολουθείς.

Για μένα 3 είναι τα συστατικά της μελλοντικής επιτυχίας και όλα τα άλλα περί αφμ, συγχωνεύσεις, με αφήνουν παγερά αδιάφορο.
1) Πλήρης ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ και ΚΟΙΝΟ στόχο για τον ΕΘΝΙΚΟ, γιατί ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ.
2) Επσιτροφή του ποδοσφαίρου στην μήτρα του.
3) Προσπάθειες για γηπεδική λύση, μόνιμη αν γίνεται

Αν δεν υπάρχουν τα παραπάνω 3 συστατικά, δεν θα υπάρχει ποτέ και ανάταση της ομάδας και φυσικά θα υπάρχουν πάντα οι καλοθελητές που εσκεμμένα ή μη, θα βάζουν τρικλοποδιές.

Aντρεα πολυ καλο κειμενο. Θα διαφωνησω μονο στην δυναμικη γιατι παλιοτερα υπηρχε!!
Οσο ηταν ο κος Δημητρης για πολλους και διαφορετικους λογους υπηρχε δυναμικη...
Στον Εθνικο εχουμε μαθει να περιμενουμε τον μεσσια τον λεφτα για να τρεξουμε.
Δεν εχουμε την δυναμη να τρεξουμε απο μονοι μας για να διεκδικησουμε κατι. Ισως γι' αυτο ειμαστε αριστοκρατες...
Τουλαχιστον τωρα υπαρχουν ανθρωποι που αγαπανε τον Εθνικο τρεχουν τα τμηματα με τα οποιαδηποτε λαθη τους, τα υπερ και τα κατα.
Τωρα τα πραγματα εχουν μπει σε μια πιο σωστη βαση αλλα θελει υπομονη και δυναμη... Υπαρχει αυτη στους οπαδους
διακαιολογημενα σε μεγαλο ποσοστο μετα απο 20 χρονια κατηφορας με ελαχιστες αναλαμπες??
Εχουμε ανηφορα στον δρομο μας 10 ατομα φτανουν να την ανεβουν???
Newcastle
Πρόεδρος

Δημοσίευσηαπό adimis » 23 Μάιος 2013, 15:12

Newcastle έγραψε:Θα διαφωνησω μονο στην δυναμικη γιατι παλιοτερα υπηρχε!!

Αντώνη, εξαρτάται το πως εννοείς την δυναμική. Κόσμο στο γήπεδο είχες και πολύ μάλιστα. Αλλά όταν γινόντουσαν ΓΣ ή έπρεπε να βγει ο κόσμος στους δρόμους να απαιτήσεις, δεν είχες δυναμική.

Newcastle έγραψε:Τουλαχιστον τωρα υπαρχουν ανθρωποι που αγαπανε τον Εθνικο τρεχουν τα τμηματα με τα οποιαδηποτε λαθη τους, τα υπερ και τα κατα.

Συμφωνώ και επαυξάνω! Υπάρχουν αυτοί οι άνθρωποι και τους βγάζω το καπέλο! Εγώ μίλησα για συσπείρωση, που προς το παρόν είναι λέξη απούσα από το λεξιλόγιό μας.

Newcastle έγραψε:Τωρα τα πραγματα εχουν μπει σε μια πιο σωστη βαση αλλα θελει υπομονη και δυναμη... Υπαρχει αυτη στους οπαδους

Αν μιλάμε για τους 300-500 που έρχονται στο γήπεδο και μάλιστα κάποιοι στα περισσότερα αθλήματα, νομίζω ότι για τους περισσότερους υπάρχει η υπομονή. Τους υπόλοιπους μη τους λογαριάζεις. Θα έρθουν όταν υπάρχει καμιά γιορτή ή αν κάνεις πρωταθλητισμό σε ανώτερη κατηγορία, μη πω μόνο στη SL.

Newcastle έγραψε:Εχουμε ανηφορα στον δρομο μας 10 ατομα φτανουν να την ανεβουν???

Όχι φυσικά!!! Και ακόμη μια φορά μπράβο σας, αλλά όποιος ασχολείται με τον Εθνικό, από εκεί πρέπει να ξεκινάει. Ότι δεν υπάρχει βοήθεια.
ΠΑΡΑΝΟΙΑ, ΠΑΡΑΝΟΙΑ, ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΕΘΝΙΚΑΡΑ ΣΤΑ ΟΥΡΑΝΙΑ...
Άβαταρ μέλους
adimis
Πρόεδρος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες