Δήλωση Σάββα Παντελίδη

Εδώ δημοσιεύουμε και συζητάμε ότι αναφέρεται στα ΜΜΕ για την ομάδα του ποδοσφαίρου

Re: Δήλωση Σάββα Παντελίδη

Δημοσίευσηαπό Εθνικολάγνος » 03 Φεβ 2011, 23:15

Οτι και να πεις είναι λίγο...
Αν και στην αρχή τον είχα στην κατηγορία με τους γνωστούς γυρολόγους της Β' Εθνικής, τελικά όχι απλά δεν είναι αλλά έχει και τα αρχίδια, αυτές τις δύσκολες μέρες που ζούμε σα χώρα οικονομικά, να απορρίψει μια σίγουρη πρόταση της Βέροιας και να παραμείνει στην πιο αβέβαιη ομάδα του πρωταθλήματος!!!
ΟΥΕΦΑ ΟΥΕΦΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
ΣΤΕΙΛΕ ΤΟΝ ΧΟΝΤΡΟΥΛΗ ΣΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ...
Άβαταρ μέλους
Εθνικολάγνος
Πρόεδρος

Δημοσίευσηαπό antonis » 03 Φεβ 2011, 23:28

μαγκας τιποτ'αλλο κερδισε το σεβασμο μου,το χειροκροτημα μου κ επαξια πιστευω μας εκανε να ξεχασουμε το μιχαλακη πολυ γρηγορα.σαββα εισαι ενας απο εμας κ δε το ξερεις.
ΕΘΝΙΚΟΣ Κ ΜΟΝΟ
antonis
Έμπειρο Μέλος

Δημοσίευσηαπό maroussi14 » 03 Φεβ 2011, 23:37

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΠΑΝΤΕΛΙΔΗ..ΕΔΕΙΞΕΣ ΠΟΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ...
Καλό ταξίδι Κώστα κοίτα από ψηλά και γέλα με τη καρδιά σου.
maroussi14
Πρόεδρος

Δημοσίευσηαπό cooper » 04 Φεβ 2011, 00:16

...Προσωπικά σε ευχαριστώ!
Σαββα να ξέρεις πως αυτό δεν ξεχνιέται με τίποτα!
ΜΕΓΑΛΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΟΛΩΝ ΜΑΣ!

ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ........
ΜΙΑ ΖΩΗ ΕΘΝΙΚΟΣ!
Άβαταρ μέλους
cooper
Πρόεδρος

Δημοσίευσηαπό Newcastle » 04 Φεβ 2011, 09:45

ΣΤΗΝ ΚΟΠΗ ΤΗΣ ΠΙΤΤΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΝΕΖΕΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟΣ
ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΠΕΔΕΙΞΕ!!!
Newcastle
Πρόεδρος

Δημοσίευσηαπό marios144 » 04 Φεβ 2011, 12:44

Με τον Σαββα παιζαμε πολλα χρονια μαζι ηταν και σαν παικτης και σαν ανθρωπος παντα σπαθι...απο τα πολυ καλα παιδια και ψυχαρα. Σαν ποδοσφαιριστης απο τους καλυτερους κεντρικους αμυντικους στην Γ Εθνικη εαν οχι ο καλυτερος. Αλλα τοτε που η ομαδα μας( ΕΑΝ)τα ειχε καλα με την ΑΕΚ και τον ΕΘΝΙΚΟ εδωσε τους αλλους δυο αμυντικους της και οχι τον Σαββα που ηταν σαφως πολυ καλυτερος τους. Μετα πηρε μεταγραφη στην προοδευτικη...
Φτιαξε το ονομα Πηρουνια
marios144
Παλαιό Μέλος

Δημοσίευσηαπό Mitsos » 04 Φεβ 2011, 17:43

πολυ ωραιος ... μαγκας ... τετοιοι προεδροι να υπηρχαν ....
ΕΘΝΙΚΑΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΑΓΑΠΩ !!
Άβαταρ μέλους
Mitsos
Εθνικάρας

Δημοσίευσηαπό ΘΗΡΙΟ 14 » 10 Μαρ 2011, 16:07

«Πάνω απ’ όλα σέβομαι αυτό που κάνω!»

Διαβάστε τη συνέντευξη του Σάββα Παντελίδη στη mikriliga.com:

Ποια ήταν η ποιο σημαντική αιτία της αποχώρησής σας από την ομάδα του Εθνικού:

Η σημαντικότερη αιτία της αποχώρησης μου ήταν τα οικονομικά προβλήματα. Εγώ μαζί με τους παίκτες κάναμε μία καλή πορεία, αλλά από την στιγμή που η διοίκηση του Εθνικού δεν έλυνε τα οικονομικά προβλήματα, δεν μπορούσα κι εγώ να δώσω κίνητρο στην ομάδα. Είμαι σίγουρος ότι αν είχα παραμείνει στον Εθνικό και περνούσε ο καιρός και η κάτασταση δεν άλλαζε, τότε θα άρχιζα να μην σέβομαι αυτό που κάνω και πάνω απ' όλα τον εαυτό μου. Από την άλλη θα ήθελα να πω ότι λίγο πριν από ένα εκτός έδρας παιχνίδι, ένιωσα εγώ και η ομάδα μου εντελώς απροστατεύτοι, αναφορικά με την υποδοχή που μας επεφύλαξαν...

Γιατί δεν φύγατε μετά από εκείνο το παιχνίδι;

Δύο μέρες πριν από το ματς με τον Διαγόρα μίλησα στους παίκτες και τους είπα ότι υπήρχαν σκέψεις να φύγω, αλλά μετά από συνάντηση που είχα με τους αρχηγούς του Εθνικού μου ζήτησαν να παραμείνω τουλάχιστον στο ματς με τον Διαγόρα και μετά να το ξανασκεφτώ. Έτσι, παρέμεινα και στην συνέχεια αποφάσισα να καθίσω και στο ματς με τα Τρίκαλα για να μην αφήσω μόνη της την ομάδα και μου πει κάποιος ότι φύγω πριν από παιχνίδι με πρώην ομάδα μου.

Στο ματς με τα Τρίκαλα θέλατε να στείλετε σε ορισμένα άτομα του ΑΟΤ κάποιο μήνυμα;

Δεν είχα λόγο να αποδείξω κάτι, απλά ήθελα τη νίκη όπως σε κάθε παιχνίδι. Αυτό το κάνω σε οποιαδήποτε ομάδα εργάζομαι!

Ο μεγαλομέτοχος του ΑΟΤ με αφορμή το μεταξύ σας παιχνίδι είπε ότι θέλατε να αποδείξετε κάτι προς αυτόν;

Με βάσει τη μέχρι τωρα προπονητική μου πορεία, εισπράττω ως κολακευτικά τα λόγια του κ. Πλεξίδα και αυτό που λέω δεν είναι ειρωνικό. Αν αγαπάω ή όχι κάποια ομάδα είναι δικό μου θέμα και δεν βγήκα ποτέ να το διατυμπανίσω. Το ότι ζητάω από τους παίκτες μου να παίξουν και για μένα, είναι γιατί στη παρούσα φάση με τα πολλά προβλήματα που είχαμε έψαχνα κίνητρο για να πάρω το 100% των παικτών μου! Άλλωστε ο κ. Πλεξίδας δεν θα ήθελε να συνεργαστούμε στο σημαντικότερο ματς επί προεδρίας του (μπαράζ με τον Βύζαντα Μεγάρων) αν δεν ήξερε ότι κάνω τα πάντα για να πετυχεί η ομάδα στην οποία εργάζομαι τον στόχο της. Πάντα σε αγωνιστικά πλαίσια και χωρίς να προσβάλω κανέναν.

Η ομάδα του Εθνικού έχει μέλλον;

Εαν δεν αλλάξει κάτι άμεσα, τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα. Σίγουρα υπάρχει καλό έμψυχο υλικό και αυτό το δείχνουν τα αποτελέσματα της. Κάναμε μία πορεία σε 16 αγωνιστικές και μαζέψαμε 25 βαθμούς. Έιναι σε καλή κατάσταση αλλά οι παίκτες έχουν φτάσει στα όρια τους. Πάντως εγώ θα ήθελα μέσα από την καρδιά μου να ευχαριστήσω όλους τους παίκτες με τους οποίους συνεργάστηκα σε αυτούς τους τέσσερις μήνες. Ένα μεγάλο ευχαριστώ και στον κόσμο του Εθνικού που ξέρει να αναγνώρίζει την προσπάθεια που έκανα εγώ μαζί με τους παίκτες. Τρανό πάραδειγμα στο πρώτο μου ματς με τον Λεβαδειακό που δεχθήκαμε το γκολ της ισοφάρισης στο 90' ήταν ότι οι οπαδοί του Εθνικού μας αποδοκίμαζαν και τώρα μετά την ήττα από τα Τρίκαλα μας χειροκροτούσαν.

Ο βαθμολογικός πίνακας αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής;

Με πολύ μικρές διαφορές, πιστεύω ότι αντικατοπτρίζεται η βαθμολογία στο γήπεδο. Πιστεύω ότι δίκαια ο ΠΑΣ Γιάννινα και ο Παναιτωλικός έχουν ξεφύγει. ΟΦΗ, Τρίκαλα και Λεβαδειακός θα διεκδικήσουν δίκαια την τρίτη θέση, ενώ από την άλλη δεν πιστεύω ότι μπορεί να πράξει το ίδιο ο Διαγόρας, διότι φαίνεται ότι τον λυγίζουν τα προβλήματα που αντιμετωπίζει.

Τα μελλοντικά σας σχέδια;

Προς το παρόν δεν υπάρχει κάτι προς σκέψη. Θέλω να ξεκουραστώ και να ηρεμήσω διότι ο Εθνικός ήταν από τις πιο δύσκολες ομάδες που έχω συνεργαστεί. Πάντως κανείς δεν μπορεί να ξέρει τι θα του φέρει το μέλλον.

Mikriliga
ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΜΕ!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
ΘΗΡΙΟ 14
Σαλταρισμένος

Προηγούμενη

Επιστροφή στο ΑΡΘΡΑ, ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες