Νέο Γηπεδο

Τι γίνεται; Πού θα παίζει έδρα ο Εθνικός; Τα πάντα για το γήπεδο συζητιούνται εδώ.

Re: Νέο Γηπεδο

Δημοσίευσηαπό ΜΑΥΡΟΣ 14 » 15 Μάιος 2018, 15:53

Εμείς είμαστε για τον πούτσο στο Πειραιά...
Αλλά του χρόνου έχει εκλογές και δημοτικές...

Σε Αυτό το γήπεδο της Αρτάκης μεγάλωσα μπασκετικό!!!
Μέχρι Καραμανωλη και Φωσσε προλάβα στην ΔΑΦΝΗ
Τελευταία επεξεργασία από ΜΑΥΡΟΣ 14 και 16 Μάιος 2018, 19:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΜΑΥΡΟΣ 14
ΣΕΡΙΦΗΣ

Δημοσίευσηαπό Ypopsiasmenos » 16 Μάιος 2018, 16:36

Είκοσι και βάλε εκατομμύρια ευρώ για ένα κλειστό γυμναστήριο; Έλεος ρε παιδιά.
ΥΠΟΜΟΝΗ
Άβαταρ μέλους
Ypopsiasmenos
Πρόεδρος

Δημοσίευσηαπό Newcastle » 24 Ιουν 2018, 12:44

Newcastle
Πρόεδρος

Δημοσίευσηαπό ΜΑΥΡΟΣ 14 » 24 Ιουν 2018, 14:43

Newcastle έγραψε:https://diavgeia.gov.gr/doc/6%CE%A9%CE%94%CE%96%CE%A9%CE%9E%CE%A5-8%CE%A8%CE%A5?inline=true

Ζησε Μαιη μου να φας τριφύλλι....
Να κερδίσει ο δήμος από την εκκλησία-μονη δικαστικα και μετά να μας το δώσει...
ΜΑΥΡΟΣ 14
ΣΕΡΙΦΗΣ

Δημοσίευσηαπό makis » 24 Ιουν 2018, 16:08

Εικόνα

Πολλά τα φάουλ φίλοι εθνικοί σε αυτήν την απόφαση.

1) Μετά την περαίωση των δικαστικών εκκρεμοτήτων
Δηλαδή? Ποιες είναι αυτές οι δικαστικές εκκρεμότητες και από ποιους έχουν γίνει? Ποιοι διεκδικούν αυτόν τον υπέροχο χώρο και γιατί?

2) Για την κατασκευή των αθλητικών & διοικητικών εγκαταστάσεων του
Ο Εθνικός ιδρύθηκε στο Φάληρο, στη Καστέλα και στα στενά της Ευαγγελίστριας, όταν ο Φερλέμης είχε φτιάξει στα νιάτα του μια ομάδα της γειτονιάς με το όνομα ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑΣ" . Δεν ιδρύθηκε ούτε στη Κοκκινιά, ούτε στο Σχιστό, ούτε στο Κερατσίνι.

Θα μεταφερθούν εκεί οι διοικητικές εγκαταστάσεις του? Του ποδοσφαίρου ή όλου του Εθνικού? Αν ισχύει το 2ο, μας διώχνουν δηλαδή από τον Πειραιά και το Τουρκολίμανο.

Ένα μεγάλο μπράβο στον φαντομά δήμαρχο του Ολυμπιακού, στον προεδρεύοντα του Δ.Σ του δήμου, Πέτρο Κόκκαλη και σε όλους αυτούς τους εθνικούς που κόπιασαν να πάρουμε αυτό τον χώρο στην υποβαθμισμένη περιοχή του Σχιστού, (αφού πρώτα πληρώναμε σαν κορόϊδα ενοίκιο στη λέσχη μας), μαζί με τους γύφτους του κυριακάτικου παζαριού, τους λαθρομετανάστες των hotspot & με θέα το νεκροταφείο και το "πάρκο" με τα χημικά απόβλητα.

Μιας και είναι εκεί μαζεμένα όλα τα μαρμαράδικα του νεκροταφείου, φτιάξτε και μία ταφόπλακα γιατί θα την χρειαστούμε.
Άβαταρ μέλους
makis
Έμπειρο Μέλος

Δημοσίευσηαπό metallergatis » 24 Ιουν 2018, 18:44

Δηλαδή είχαμε γήπεδο και μας το πήραν???? Πέρα από το Καραϊσκάκη! Είχαμε... Έχουμε την δύναμη να τα βάλουμε με τον ακατανομαστο? Σας πειράζουν οι ((λαθρομετανάστες)) όταν έχουμε γίνει μετανάστες και εμείς για να ζήσουμε τις οικογένειες μας....... Ντροπή σε όποιον τους αναφέρει λαθρομετανάστες..... Και δεν σας πειράζουν οι λαθροεπιχειρηματιεσ του σχιστου..... Που πήραν τσάμπα όλη την έκταση και επιδοτήθηκαν για τα κτίρια για να δείχνουν μισθούς 405€!!!και δεν πέρασε από κανένα δημοτικό συμβούλιο όλο αυτό.... Πέρασε νύχτα....... Με σφραγίδα!!! Και όλα αυτά τα χρόνια πέρα από την σημερινή δοιηκηση ....πια δοιηκηση έφτιαξε γήπεδο? Ώστε ένα σωματείο με σχεδόν ένα αιώνα ζωήσ...... Σήμερα να εξακολουθεί να μην έχει σπίτι δικό του.!!!! Οπότε για εμένα ότι γίνει καλό θα είναι σε αυτές τις συνθήκες, γιατί παίζεται η ύπαρξη του συλλόγου πλέον που μπορεί να έδινε λύσεις σε άλλα τμήματα...... Και μην πει κανείς για το σπίτι του!!! Γιατί όλοι πληρώνουμε ενφια.... Λίγοι έτρωγαν ξύλο και διώξεις.... Και τελικά και αυτοί πληρώνουν..... Και εγώ θέλω γήπεδο πλωτό στο Πασαλιμάνι όπως αυτό που έφτιαξαν στο dubai μέσα σε ένα μήνα..... Και άμα δεν γουστάρουμε Πασαλιμάνι να το κατεβάζουμε Φάληρο και άμα δεν γουστάρουμε πειραϊκή.............. Όποιος έχει την λύση..., να την καταθέσει με όλες τις προϋποθέσεις νομικές οικονομικές...... Αλλιώς εγώ θέλω πλωτό!!!! Πλωτό!!!! Πλωτό!!!!
metallergatis
Έμπειρο Μέλος

Δημοσίευσηαπό makis » 24 Ιουν 2018, 22:12

Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ αν ανέβει στην Β' Εθνική, έχει γήπεδο, το ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ

Αν σας ενοχλούν τα κόκκινα καθίσματα & το γαυροκέφαλο απέξω, υπάρχει λύση. Να μπει και το δικό μας σήμα και να αλλαχτούν τα κόκκινα καθίσματα σε μπλε. Εχουμε δικαιώματα στο Καραϊσκάκη. Το γράφει η σύμβαση.
Επίσης ο Καρέλας έχτισε κάποιες κερκίδες για να μαζεύονται εκεί οι εθνικοί και όλες οι διοικήσεις κωφεύουν και δεν διεκδικούν τίποτα.

Βλέπουν οι γαύροι ότι υπάρχει περίπτωση να ανεβούμε και σου λένε, "δώστε τους ένα χώρο στο υποβαθμισμένο Σχιστό να πάνε εκεί με τα γραφεία τους ώστε να μην τους έχουμε και στα πόδια μας".
Μας δουλεύουν κανονικά ο γαυροδήμαρχος και ο Πετράκης. Μας παραχωρούν οικόπεδο στο Σχιστό το οποίο διεκδικούν και ο Δήμος Κερατσινίου & Περάματος. Τελικά αυτός ο χώρος σε ποιον ανήκει?

Αφού οι παραπάνω κύριοι ενδιαφέρονται τόσο πολύ για τον Εθνικό, τότε γιατί δεν πιέζουν την κυβέρνηση ή τη περιφέρεια για χώρο στο ΣΕΦ?

Γιατί δεν απαιτούν γήπεδο για τις πειραϊκές ομάδες και βοηθητικό για τον στίβο? Κατέστρεψε τον αθλητισμό του Πειραιά ο Κόκαλης παίρνοντας το Καραϊσκάκη, πήρε όλους τους αθλητικούς χώρους για τα τμήματά του, τους νομιμοποιήσανε το κτίριο του ερασιτέχνη στο Πασαλιμάνι χωρίς να πληρώσουν δραχμή και εσείς μου μιλάτε για κουκουρούκου μανταλάκια.

κ.Καρυδόπουλε & κύριοι-ες του ΔΣ του ερασιτέχνη. Διεκδικήστε το Καραϊσκάκη για να πετύχετε κάτι πιο καλύτερο από το Σχιστό. Χώρο στο ΣΕΦ.
ΟΧΙ στο υποβαθμισμένο Σχιστό. Εκεί να στείλει ο Μώραλης & ο Κόκκαλης την ομάδα τους.
Αν φοβάστε ή δεν μπορείτε να διεκδικήσετε αυτό που δικαιούμαστε, τότε ή φεύγετε ή κλείστε το μαγαζί να τελειώνουμε.

Τα σχέδια του Αλέξη για χώρο στο ΣΕΦ τι έγιναν? Γιατί το παρατήσατε? Αυτά που λέγονται για τα 3 δένδρα είναι μπούρδες. Εδώ και 1 χρόνο φωνάζω ότι υπάρχει χώρος στο ΣΕΦ, σας έλεγα που θα απευθυνθείτε και κάποιοι από το ΔΣ του ποδοσφαίρου μου λέγανε για γήπεδο 5Χ5. Λες και ο Εθνικός είναι να παίζει 5Χ5.

Καιρός να κόψετε τα πάρε-δώσε με τους συμπολίτες. Αυτοί μας βγάζουν το μάτι από τότε που ιδρυθήκαμε και εσείς τρέχετε από πίσω τους.

Κανονικά, θα έπρεπε αυτό το θέμα να περάσει για έγκριση από τους φιλάθλους σε Γ.Σ, με συμμετοχή όλων των εθνικών μελών και μη.
Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ δεν είναι τσιφλίκι κανενός για να παίρνουν αποφάσεις χωρίς να ρωτάτε ο κόσμος του. Ο Εθνικός ανήκει στους Εθνικούς.

Υ.Γ - 1: Παρακαλώ τον Μάνο τον διαχειριστή ή όποιος άλλος είναι, να διαγράψει τον λογαριασμό μου από το φόρουμ.

Y.Γ - 2: Όσο αφορά αυτά που λες μεταλεργάτη για τους λαθροεισβολείς-λαθρομετανάστες, εσύ και η οικογένειά σου πήγατε παράνομα στην χώρα που μετοικήσατε? Μπουκάρατε σε μουσουλμανική χώρα ή στην Ευρώπη μέσα σε καϊκια ή μπήκατε νόμιμα.? Αντε γιατί μας τα έχετε πρήξει με τα καλόπαιδα τους λαθρομουσουλμάνους.
Άβαταρ μέλους
makis
Έμπειρο Μέλος

Δημοσίευσηαπό metallergatis » 24 Ιουν 2018, 23:10

Επειδή μιλάς για καικια.... Νομιμότητα και τα άλλα που είπες.... Στην χώρα που ζούμε στην πατρίδα μου..... Μας έχουν κάνει μετανάστες .... Για να ζήσουμε τις οικογένειες μας... Και φεύγουμε και εξωτερικό για δουλειά με όχι και τόσο νόμιμα χαρτιά και μας στέλνουν Ελληναρεσ εργοδότες.!!!! Το σύστημα που ζούμε γένναει την μετανάστευση.... Και τους πολέμους....... Και όλα τα προβλήματα...... Στέλνουμε στρατό στις χώρες τους...... Συμμετέχουμε στις δυνάμεις που εξαφανίζουν τις ζωές τους τα σπίτια τους..... Τα παιδιά τους......!!!!! Και τις ονομάζουμε ειρηνευτικές...... Και προσωπικά εγώ έφυγα το 1999 από το Κόσοβο συμμετέχοντα υποχρεωτικά σε τέτοια μονάδα.... Και πέρασα στρατοδικείο και τιμωρήθηκα!!!! Γιαυτο ασε εμένα..... Και δείξτε σεβασμό σε όποιον είναι άνθρωπος και συμπεριφερεσαι ανθρώπινα...... Και όσο για τις θρησκείες.... Στο όνομα τους έχουν γίνει τα μεγαλύτερα εγκλήματα..... Και εδώ είμαστε όλοι Έλληνες!!! Όμως δεν ζούμε το ίδιο ο Έλληνας εργάτης με τον Έλληνα βαρδινογγιαννη..... Τι να κάνουμε έχουμε διαφορετικά συμφέροντα.........!!!!! Αυτοί έχουν πατρίδα μόνο το κέρδος!!!!!! Γήπεδο πλωτό τώρα!!!!!!
metallergatis
Έμπειρο Μέλος

Δημοσίευσηαπό metallergatis » 24 Ιουν 2018, 23:24

Και δεν μου αρέσει και η λογική....... Κάντε αυτό η κλείστε το μαγαζί..... Μου θυμίζει εγώ θα τα διαγράψω όλα σε ένα νόμο σε ένα άρθρο!!!!! Όποιος έχει την λύση, να την καταθέσει τώρα δημόσια... Με σχεδιασμό με νομικούς με Φαρισαίουσ, με ότι χρειάζεται..... Έχω βαρεθεί να ακούω..... Ο εθνικοσ δικαιούται αυτό!!! Το άλλο!!! Εκείνο!!!! Και 18 Χρόνια τώρα.... Ειμαστε στην γύρα....... Και σε τοπικό επίπεδο μας (αντιμετωπίζουν) ρατσιστικά οι άλλοι δήμοι οι άλλες ομάδες, ευθύνες είχαν όλες οι δοιηκησεισ (αυτός που δεν έχει ευθύνες είναι αυτός που κάθεται στον καναπέ του) και θα έχει και αυτή...... Αλλά ας γίνει επιτέλους κάτι...... Ένα γήπεδο αυτήν την στιγμή μέσα στον Πειραιά θα σε κρατήσει ζωντανό για πολλούς λόγους........ Και εγώ προσωπικά έχω βαρεθεί τα λόγια, τις υποδείξεις και τα θα θα θα θα.... Οποίοσ έχει λύση δημοσίως με ημερομηνίες με αποφάσεις δικαστικές νομικές η ότι άλλο πρέπει..... Να τελειώνουμε!!!! Διαφορετικά γήπεδο πλωτό!!!!!
metallergatis
Έμπειρο Μέλος

Δημοσίευσηαπό mke_72 » 25 Ιουν 2018, 07:28

Στην μετά "Σταδίου Καραϊσκάκη" εποχή, το μόνο πράγμα που προχώρησε, επειδή το πήρε ένας μόνος του, επάνω του, και το έτρεξε, μακριά από οτιδήποτε, συμβούλια, φιλάθλους κτλ. χωρίς δηλαδή καμία συναίνεση, ήταν το Ελληνικό επί Πηρούνια.
Μια έκταση περίπου 15 χλμ μακριά από τον Πειραιά, σε άσχετο δήμο, που ήταν στα Ολυμπιακά ακίνητα, σε μια περιοχή που δεν ήταν γειτονιά, ήταν πρώην αεροδρόμιο, ούτε αναβαθμισμένη την λες, ούτε και υποβαθμισμένη όμως, υπήρχε σχέδιο ανάπλασης πάντως της περιοχής από τότε, το οποίο αναπτύχθηκε αργότερα, με τις γνωστές συνέπειες, να πάει η έκταση στον όμιλο Λάτση, και να κολλήσει το όλο σχέδιο για διάφορους λόγους.
Παίξαμε εκεί για μερικά χρόνια, το αγκαλιάσαμε το γήπεδο αυτό, το κάναμε σπίτι μας, μας κούρασε και η απόσταση, και ο αέρας, και τα κρύα, αλλά ήταν το σπίτι μας.
Όλες οι άλλες λύσεις ήταν δανεικές, με ενοίκια, αλλά και ότι μας όριζε η ΕΠΟ.
Έγινε μια προσπάθεια για ΣΕΦ, είδαμε και μια μακέτα, πρόχειρη μεν, αλλά ικανή για να μας δώσει και την ακριβή τοποθεσία, το μέγεθος, και τις δυνατότητες αυτής της προσπάθειας.
Κόλλησε και αυτό, άλλοι λένε για δέντρα, άλλοι για άλλους λόγους, η ουσία μετράει, αν και θα ήθελα να ξέρω τους λόγους, επίσημα, και αν έχει νόημα αυτό το κεφάλαιο να ξανανοίξει.
Ακούστηκε και στην Δραπετσώνα, εκεί στα Λιπάσματα, ότι έγινε μεγάλη προσπάθεια, κάπου χάλασε και αυτό, λίγα στοιχεία ξέρουμε, χωρις μακετα, μόνο λόγια που κυκλοφορούσαν από στόμα σε στόμα μεταξυ Εθνικών και μη, διαφορετικές εκδοχές.....
Λέμε για το "Γήπεδο Καραϊσκάκη", που πλέον είναι ιδιωτικό και είναι στην Ανώνυμη εταιρία "Καραϊσκάκη Α.Ε.", ότι έχουμε δικαιώματα βάσει κάποιας σύμβασης, χωρίς όμως και εδώ να ξέρουμε ακριβώς τι γινεται, έχουν ακουστεί διάφορα, ότι το ζητήσαμε στο παρελθόν, επί Μορίδη, και μας είπαν ένα ποσό για λειτουργικά έξοδα πολύ μεγάλο, και όλα αυτά στο μεταξύ μας, όπως μας αρέσει εμάς τους Εθνικούς, στόμα με στόμα, και σιγά σιγά, μην μας ακούσουν, συνωμοτικά.....
Έχουμε λέει δικαιώματα, τι υπογράψαμε, τι λέει ο νόμος, τι χαρτιά είναι αυτά, τι ισχύει, τα έχουμε στην κατοχή μας ;;;
Και πάμε στο Σχιστό τώρα, εκεί και αν υπάρχει μυστικότητα, και καλά κάνει εδώ που τα λέμε, γιατί αν κάτι το προσπαθήσει ένας Εθνικός, ο άλλος θα προσπαθήσει να του το χαλάσει.
Διαβάζω τώρα λοιπόν, για δικαστικές διαμάχες, όσων αφορά την έκταση, με ποιούς ;;;
Στόμα με στόμα πάλι, εκκλησίες, μονές, άλλοι δήμοι, ότι να 'ναι, αρκετά μπλεγμένο φαίνεται, είναι μπλεγμένο ή όχι ;;;
Καταρχάς αφού πλέον αυτό ψηφιζεται (καταρχήν ψηφίστηκε θετικά όπως είδα) μήπως πρέπει να ξεκαθαριστεί τουλάχιστον σε εμάς τους Εθνικούς, για ποιά έκταση ακριβώς μιλάμε ;;;
Και όχι με περιγραφή του κώλου, στης κυρα Άννας το περιπτερο αριστερά, 100 μετρα πιο κατω εκει που εδενε ο μπαρμπα Κωστας της κατσικα του, με αεροφωτογραφία και σκαρίφημα να αναβοσβήνει σαν τα νεον του Λας Βέγκας, με σκοπό να καταλάβει και ο τελευταίος για τι μιλάμε.
Τι προοπτικές έχει αυτό αν το πάρουμε ;;;
30 στρέμματα λέει...
Είναι οικόπεδο έτοιμο, θέλει μελέτες, θέλει ίσιωμα, φτάνουν τα κονδύλια που έχουμε ή θα χρειαστουν και άλλα ;;;
Για να μην το κουράζω, και σας κουράζω, χρειάζεται μια ενημέρωση, μια πολυ καλή ενημέρωση, με όλα τα στοιχεία, για όλα τα παραπάνω, να μην υπάρχουν σκιές, εγώ καταλαβαίνω και σέβομαι την μυστικότητα, και καλά κάνει και υπάρχει, αλλά κάποια στιγμή, θα πρέπει να μάθουμε, ειδικά αν κληθούμε να αποφασισουμε με κάποια ψηφοφορία.
Ο Εθνικός χρειάζεται σπίτι, χρειάζεται κάτι χειροπιαστό, εφικτό, λογικό, να το βάλει μπροστά, και να το ολοκληρώσει για να μπει μέσα.
Είναι σοβαρό το θέμα, δεν είναι να παίζουμε με κυνήγι ανέφικτων καταστάσεων, ούτε όμως να βρεθούμε προ τετελεσμένων, όχι άλλο Κάβο Ντόρο.
Κάθε πλευρά την ακούμε, ενημερωνόμαστε, σκεφτόμαστε, κρίνουμε, και βλέπουμε τι έχουμε, με στοιχεία όμως, με στοιχεία.
Αλλιώς ας το πάμε ωραία, οτι του έρθει του καθενός.
Πλωτό και εγώ, αλίμονο σε αυτόν που θα πιάνει τις μπάλες.
14-09-2014 -- ΜΑΥΡΗ ΜΕΡΑ --

ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ, ΕΝΑ ΑΝΕΥΡΥΣΜΑ ...
Άβαταρ μέλους
mke_72
Θερμοσίφωνας-Λογοτέχνης

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο ΤΟ ΓΗΠΕΔΙΚΟ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης