MVP ΕΘΝΙΚΟΣ - ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ

Εδώ ψηφίζουμε και καταγράφονται τάσεις για θέματα που αφορούν τον Εθνικό μας.

MVP ΕΘΝΙΚΟΣ - ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ

Το δημοψήφισμα λήγει στις 13 Δεκ 2009, 22:35

Παγώνης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καρακώστας
1
3%
Συλιγαρδάκης
9
24%
Φαρινόλα
25
66%
Chumbinio
1
3%
Άλλος
2
5%

Σύνολο ψήφων : 38

Δημοσίευσηαπό iggy14 » 08 Δεκ 2009, 15:19

bfb14 έγραψε:μπορεί ο Πάολο να έβαλε 3 γκολάρες αλλά πιστεύω ότι την πιο
αποτελεσματική και ίσως αφανή δουλειά έκανε ο Συλιγαρδάκης
πολύ μεγάλη η συμβολή του όπως και των Παγώνη - Καρακώστα

Και εγω περιμενα να βαλεις το πουλεν σου (ΠΑΓΩΝΗ) ρε κουμπαρακι :roll:
Άβαταρ μέλους
iggy14
COMANDANTE

Δημοσίευσηαπό bfb14 » 08 Δεκ 2009, 15:24

Και εγω περιμενα να βαλεις το πουλεν σου (ΠΑΓΩΝΗ) ρε κουμπαρακι :roll:[/quote]

σιγά μην έβαζα και τον Σόλομον. Όσο για τον Παγώνη είναι για μένα η φετινή
αποκάλυψη.
ΥΓ πάψε επιτέλους τις κομπλεξικές σου ανοησίες για τους ψεύτικους ήρωες.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΘΥΡΑ 14
Άβαταρ μέλους
bfb14
Πρόεδρος

Δημοσίευσηαπό iggy14 » 08 Δεκ 2009, 15:27

bfb14 έγραψε:Και εγω περιμενα να βαλεις το πουλεν σου (ΠΑΓΩΝΗ) ρε κουμπαρακι :roll:

σιγά μην έβαζα και τον Σόλομον. Όσο για τον Παγώνη είναι για μένα η φετινή
αποκάλυψη.
ΥΓ πάψε επιτέλους τις κομπλεξικές σου ανοησίες για τους ψεύτικους ήρωες.[/quote]

Περιμενω λοιπον να μου γραψεις εσυ τους ηρωες σου ........) :oops:
Άβαταρ μέλους
iggy14
COMANDANTE

Δημοσίευσηαπό bfb14 » 08 Δεκ 2009, 15:44

άσχετο με το topic αλλά.....

Επίσης θα μπορούσαμε να ηρωοποιήσουμε και τον αστυνομικό που δολοφονήθηκε εκ προμελέτης εν ώρα υπηρεσίας από τους τρομοκράτες
ήρωας είναι αυτός που περιθωριοποιεί την ατομικότητά του (ανιδιοτελώς) προς όφελος μίας συλλογικής αξίας. Η πολιτική του προέλευση δεν έχει καμία σημασία μόνο η πράξη.
Σίγουρα πάντως το θύμα μίας άτυχης στιγμής ή της πράξης ενός τρελού δεν είναι ήρωας.

Καλό επίσης είναι η μνήμη σου να μην είναι επιλεκτική το άρμα του Πατακού που εισέβαλε στο Πολυτεχνείο δεν διαφέρει και ιδιαίτερα από τον τρόπο που τα σημερινά αναρχοπλουσιόπαιδα παραβίασαν την είσοδο της Πρυτανείας στα Προπύλαια προχθές εξίσου φασιστικό και ίσως χειρότερο γιατί έγινε σε εποχή δημοκρατίας. Εξάλου τα παιδιά του κάθε Νιώτη πόση κοινωνική καταπίεση έχουν υποστεί.
Δυστυχώς οι σημερινοί εμφανιζόμενοι ως αναρχικοί ουδεμία σχέση έχουν με αυτούς των δεκαετιών 60-70-80.
Και χωεψέ το ότι η μείωση της αξιοπρέπειας του άλλου όπως και η απόδοση συλλογικών ευθυνών είναι φασισμός και γεννάει βία.

αλλά ότι και να σου λέω τόσα χρόνια χαμένο παει θα τηλεφωνήσω στον Κώστα
ΕΘΝΙΚΟΣ ΘΥΡΑ 14
Άβαταρ μέλους
bfb14
Πρόεδρος

Δημοσίευσηαπό iggy14 » 08 Δεκ 2009, 15:52

bfb14 έγραψε:άσχετο με το topic αλλά.....

Επίσης θα μπορούσαμε να ηρωοποιήσουμε και τον αστυνομικό που δολοφονήθηκε εκ προμελέτης εν ώρα υπηρεσίας από τους τρομοκράτες
ήρωας είναι αυτός που περιθωριοποιεί την ατομικότητά του (ανιδιοτελώς) προς όφελος μίας συλλογικής αξίας. Η πολιτική του προέλευση δεν έχει καμία σημασία μόνο η πράξη.
Σίγουρα πάντως το θύμα μίας άτυχης στιγμής ή της πράξης ενός τρελού δεν είναι ήρωας.

Καλό επίσης είναι η μνήμη σου να μην είναι επιλεκτική το άρμα του Πατακού που εισέβαλε στο Πολυτεχνείο δεν διαφέρει και ιδιαίτερα από τον τρόπο που τα σημερινά αναρχοπλουσιόπαιδα παραβίασαν την είσοδο της Πρυτανείας στα Προπύλαια προχθές εξίσου φασιστικό και ίσως χειρότερο γιατί έγινε σε εποχή δημοκρατίας. Εξάλου τα παιδιά του κάθε Νιώτη πόση κοινωνική καταπίεση έχουν υποστεί.
Δυστυχώς οι σημερινοί εμφανιζόμενοι ως αναρχικοί ουδεμία σχέση έχουν με αυτούς των δεκαετιών 60-70-80.
Και χωεψέ το ότι η μείωση της αξιοπρέπειας του άλλου όπως και η απόδοση συλλογικών ευθυνών είναι φασισμός και γεννάει βία.

αλλά ότι και να σου λέω τόσα χρόνια χαμένο παει θα τηλεφωνήσω στον Κώστα

Aμαν παλι φυτιλιες αναψες κουμπαρακι !!!!!!!
Παντως ομολογω πως ειναι πολυ εντυπωσιακο ατομα που σιχαινονται την κοινοβουλευτικη δημοκρατια να την υπερασπιζονται σε τετοιο βαθμο....
ΥΓ- Ξερεις τι φορολογικη δηλωση κανει ο μπαμπας καθενος που εισεβαλε προχτες στην Πρυτανεια?
ΥΓ2-Εν ωρα υπηρεσιας επισης ο Μελιστας δοφονησε τον Καλτεζα και εν ωρα υπηρεσιας παλι ο ΖΗΤΑΣ περασε πανω απο την Καθηγητρια , εν ωρα υπερεσιας παλι δολοφονηθηκαν Κουμης - Κανελλοπουλου
Εν ωρα παλι υπηρεσιας τα ΜΑΤ του Σημιτη ραντιζαν τους Συνταξιουχους εξω απο την Βουλη και παει λεγοντας...

ζητω συγνωμη απο τους συνφορουμιστες αλλα ο Κουμπαρος μου ΠΡΟΚΑΛΕΙ , δεν ειναι τυχαιο οτι στο Λυκειο τον φωναζαμε ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟ ΑΓΟΡΙ :D
Άβαταρ μέλους
iggy14
COMANDANTE

Δημοσίευσηαπό bfb14 » 08 Δεκ 2009, 16:31

Καταρχάς γνωρίζω πολύ καλά ότι τον Σημίτη τον ψήφιζες και εσύ λόγω συζυγικών εντολών

όσο για το υπόλοιπο μηνυμά σου εντελώς άσχετο
και για το εχθρός του κοινοβουλευτισμού που δεν ισχύει
όπως δεν ίσχυε και ποτέ. Αλλά και τα υπόλοιπα ονόματα. Σαφώς κανένας άνθρωπος από καμία πλεύρά δεν χρήζει φόνου. Άραγε έχεις την ίδια ευαισθησία για τον Σολωμού και Ισαακ και αυτοί σε διαδήλωση σκοτώθηκαν από όργανα κρατικής καταστολής. Αλλά αυτοί δεν ήταν μαθητές ήταν άρρωστοι εθνικιστές που τους άξιζε η θανάτωση. Στο έχω ξαναπεί η διάκριση είναι αρχή του φασισμού που δήθεν απεχθάνεσαι
Η δικιά σου ιδεολογία άραγε πιστεύει στον κοινοβουλευτισμό και τη δημοκρατία;;
χρησιμοποιεί όργανα καταστολής ;;;
Στην Σοβιετική περίοδο πάντως θα πρέπει να υπάρχουν δεκάδες
εκατομμύρια ήρωες.

Επίσης με την άνοδο στην Α Εθνική έχεις φύγει κατευθείαν διακοπές για νήσο της Ανατολικής Αττικής

Ο ΑΙΩΝΙΑ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ ΣΟΥ ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΘΥΡΑ 14
Άβαταρ μέλους
bfb14
Πρόεδρος

Δημοσίευσηαπό iggy14 » 08 Δεκ 2009, 16:40

bfb14 έγραψε:Καταρχάς γνωρίζω πολύ καλά ότι τον Σημίτη τον ψήφιζες και εσύ λόγω συζυγικών εντολών
όσο για το υπόλοιπο μηνυμά σου εντελώς άσχετο
και για το εχθρός του κοινοβουλευτισμού που δεν ισχύει
όπως δεν ίσχυε και ποτέ. Αλλά και τα υπόλοιπα ονόματα. Σαφώς κανένας άνθρωπος από καμία πλεύρά δεν χρήζει φόνου. Άραγε έχεις την ίδια ευαισθησία για τον Σολωμού και Ισαακ και αυτοί σε διαδήλωση σκοτώθηκαν από όργανα κρατικής καταστολής. Αλλά αυτοί δεν ήταν μαθητές ήταν άρρωστοι εθνικιστές που τους άξιζε η θανάτωση. Στο έχω ξαναπεί η διάκριση είναι αρχή του φασισμού που δήθεν απεχθάνεσαι
Η δικιά σου ιδεολογία άραγε πιστεύει στον κοινοβουλευτισμό και τη δημοκρατία;;
χρησιμοποιεί όργανα καταστολής ;;;
Στην Σοβιετική περίοδο πάντως θα πρέπει να υπάρχουν δεκάδες
εκατομμύρια ήρωες.
Επίσης με την άνοδο στην Α Εθνική έχεις φύγει κατευθείαν διακοπές για νήσο της Ανατολικής Αττικής

Ο ΑΙΩΝΙΑ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ ΣΟΥ ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ

Τον Σημιτη και τον Μιχα εσυ μας εχεις πρηξει τα μπιπ μπιπ για το ποσο Τεχνοκρατης ηταν ο πρωτος και για το ποσο καλος Νομαρχης ειναι ο δευτερος.
Ο μυθος για συζυγικες εντολες καταρριπτεται λοιπον κουμπαρε
Εχθρος του κοινοβουλευτισμου ησουν ΠΑΝΤΑ .....αλλωστε αυτο μαρτυρα και η ψηφος σου ΚΑΙ στις τελευταιες εκλογες :wink:
Σολωμος και Ισαακ ΗΤΑΝ ΗΡΩΕΣ, και ειχαν ηρωικο τελος οπως πχ λεω τωρα και ο Τσουτσουβης ....και ο Μπελογιαννης και ο Αρης ο Βελουχιωτης
Αυτο που πιστευω γνωριζεις καλα ειναι μια κοινωνια οπου ΟΛΟΙ θα ειναι ισοι.Για να περασεις σε αυτη την κοινωνια υπαρχει ενα μεταβατικο σταδιο μεσα σε αυτο λοιπον το σταδιο θα υπαρχει και η δικτατορια του προλεταριατου .ΟΚ ?
Οσες ομως φορες χρειαστηκε οι κομμουνιστες υπερασπιστηκαν την δημοκρατια ρισκαροντας την ιδια τους της ζωη και ενα τρανταχτο παραδειγμα ηταν η περιοδος της Χουντας ( αλλοι ορκιζονταν πιστη στην Χουντα και αυτοι ηταν πολλοι απο αυτους που σημερα ειναι υπερ του νομου και της ταξης ...).
Δεν νομιζω να πιστευεις πως την περιοδο της Χουντας οι κομμουνιστες και ολοι οσοι σταθηκαν απεναντι στους παρανοικους Συνταγματαρχες θελαν να εγκαταστησουν καμμια Σοβιετια?
Και ναι η Σοβιετικη Ενωση ειχε ΕΚΑΤ. και οχι μονο χιλιαδες ηρωες.
Τους νεκρους του δευτερου παγκοσμιου Πολεμου :wink: που πολεμησαν μεχρι τελους για την μεγαλη σοσιαλιστικη πατριδα :wink:
Τους παρτιζανους τους μαχητες του Κοκκινου στρατου και φυσικα ολους τους απλους Σοβιετικους Πολιτες
Με την Ανοδο στην Α Εθνικη παντως εσυ εχεις φυγει με την μια για σπασιμο παγων στην Σιβηρια :lol:
Τελευταία επεξεργασία από iggy14 και 08 Δεκ 2009, 22:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
iggy14
COMANDANTE

Δημοσίευσηαπό bfb14 » 08 Δεκ 2009, 16:59

Εδώ και χρόνια αναρωτιέμαι γιάτι σε έχω κουμπάρο ακόμα.
Δυστυχώς ανανεώνεις τις απορίες μου συνεχώς.
Η συζήτηση μαζί σου αιωνίως δεν βγάζει πουθενά.

Ας τιμήσουμε λοιπόν την αστυνομία για εκείνο το βροχερό απόγευμα
στο Καραισκάκη που μας έσωσε από τους Πάνθηρες όταν κρυβόμασταν μαζί
με τον Πεταλούδα και τον Ανδρεάκο στην τουαλέττα κάτω από τη Θ13
(νομίζω ότι ήταν 1995 και το σκορ 1-1)
και φυσικά να καυτηριάσουμε και την ολιγωρία της μετά το προτελευταίο
πρωτάθλημα στο πόλο (1994).

όσο για τις διακοπές που προτείνεις δεν ακούγεται και άσχημα ιδίως τώρα που λιώνουν και πάγοι.
Θυμησου το τραγούδι που λέγαμε μικροί " λιώσαν οι πάγοι λιώσανε μα εμείς δεν ανταμώσαμε''

ΥΓ Συγνώμη από τους διαχειριστές του φόρουμ για τα εκτός θέματος μηνύματα εδώ καιτόση ώρα.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΘΥΡΑ 14
Άβαταρ μέλους
bfb14
Πρόεδρος

Δημοσίευσηαπό iggy14 » 08 Δεκ 2009, 17:02

bfb14 έγραψε:Εδώ και χρόνια αναρωτιέμαι γιάτι σε έχω κουμπάρο ακόμα.
Δυστυχώς ανανεώνεις τις απορίες μου συνεχώς.
Η συζήτηση μαζί σου αιωνίως δεν βγάζει πουθενά.

Ας τιμήσουμε λοιπόν την αστυνομία για εκείνο το βροχερό απόγευμα
(νομίζω ότι ήταν 1995 και το σκορ 1-1)
και φυσικά να καυτηριάσουμε και την ολιγωρία της μετά το προτελευταίο
πρωτάθλημα στο πόλο (1994).

όσο για τις διακοπές που προτείνεις δεν ακούγεται και άσχημα ιδίως τώρα που λιώνουν και πάγοι.
Θυμησου το τραγούδι που λέγαμε μικροί " λιώσαν οι πάγοι λιώσανε μα εμείς δεν ανταμώσαμε''

ΥΓ Συγνώμη από τους διαχειριστές του φόρουμ για τα εκτός θέματος μηνύματα εδώ καιτόση ώρα.

:D :D :D :D

Ζητω και εγω συγνωμη αλλα η πορεια της ομαδας φετος μας εχει αποτρελλανει :D
Κουμπαρε ΚΟΨΤΟ εδω γιατι βλεπω να μας διαγραφουν με συνοπτικες διαδικασιες :roll:
Άβαταρ μέλους
iggy14
COMANDANTE

Δημοσίευσηαπό Spyrpoul » 08 Δεκ 2009, 20:38

bfb14 έγραψε:Ας τιμήσουμε λοιπόν την αστυνομία για εκείνο το βροχερό απόγευμα
σβηστα!!
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Άβαταρ μέλους
Spyrpoul
Πρόεδρος